هایفوتراپی شکم؛ روش درمان، مزایا و عوارض

دسته بندی ها : مقالات

کاهش چربی و رسیدن به اندامی ایده‌آل یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای رسیدن به سلامت بدن است. با‌این‌حال، باقی ماندن در این وضعیت و جلوگیری از چاقی مجدد، اهمیت بیشتری دارد. مخصوصا چربی‌هایی که در قسمت شکم جمع می‌شوند، شخص را در معرض بیماری‌های جدی قرار می‌دهند. هایفوتراپی شکم یکی از جدید‌ترین راه‌هایی است که برای جلوگیری از چاقی و لاغر ماندن به‌کار می‌رود.

همه چیز درباره هایفوتراپی شکم و پهلو

با هایفو تراپی شکم می‌توانید چربی‌ها و چاقی بدن را به‌سادگی و با کمترین عوارض ممکن حذف کنید. ما در این مقاله به‌طور کامل به بررسی این تکنولوژی جدید می‌پردازیم. پس اگر قصد استفاده از این روش نوین را دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

هایفوتراپی شکم چیست؟

برای هایفو شکم از تکنولوژی هایفو استفاده می‌شود. هایفو (HIFU) به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا بوده که با روش غیر‌تهاجمی و با عوارضی بسیار کم، اثر درمانی و زیبایی روی پوست می‌گذارد. از این تکنولوژی برای هایفوتراپی شکم و پهلو نیز استفاده می‌شود.

در هایفوتراپی برای لاغری شکم، از امواج فراصوت برای از بین رفتن  بافت چربی اندام استفاده خواهد شد. امواج متمرکز فراصوت، بدون اینکه تاثیر منفی روی لایه سطحی پوست بگذارد، از آن رد شده و به بافت چربی می‌رسد. انرژی و امواج روش هایفو تراپی شکم، روی بافت چربی متمرکز شده و با افزایش دمای آن ناحیه، باعث از بین رفتن سلول‌های چربی آن قسمت می‌شود.

هایفوتراپی باید در کلینیک‌های زیبایی معتبر و توسط پزشک با تجربه انجام شود. توجه داشته باشید که همه کلینیک‌های با‌سابقه و شناخته‌شده، وسایل و دستگاه‌های به‌روز خود را از شرکت تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی آفا تهیه می‌کنند. آفا با بیش از 15 سابقه برای تولید و عرضه تجهیزات پزشکی، نامی آشنا در این زمینه محسوب می‌شود.

هزینه هایفوتراپی شکم

عوارض هایفو شکم؛ آیا HIFU باعث آسیب پوستی می‌شود؟

امواج پرقدرت فراصوت هایفو، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که روی یک نقطه خاص از بدن متمرکز شوند. البته امواج فراصوت، هنگام عبور از لایه‌های ابتدایی پوست و قبل از رسیدن به نقطه مورد‌نظر، پراکنده بوده و قدرت چندانی ندارند.

به عبارتی دیگر تا زمانی‌که امواج فراصوت پراکنده باشند، قدرت و گرمایی نداشته و آسیبی به بافت پوست نمی‌زنند. اما در بافت چربی مورد‌نظر، امواج به یکدیگر رسیده و باعث افزایش دما خواهد شد. در‌نتیجه بافت چربی از بین می‌رود. پس امواج قدرتمند فراصوت، هیچ آسیبی به لایه‌های غیر هدف و انتخاب نشده نمی‌زنند.

با آسیب دیدن بافت چربی، مرگ سلولی رخ می‌دهد؛ این سلول‌های مرده در طی چند هفته پس از جلسه، ترمیم شده و چربی موجود در آن‌ها به کمک کبد یا مجاری لنفاوی از آن ناحیه خارج می‌شود. در نهایت بعد از انجام این پروسه، بدن لاغر‌تر و سالم‌تر به نظر می‌رسد.

استفاده از هایفو برای لاغری شکم توسط سازمان غذا و داروی آمریکا نیز مورد‌تایید قرار گرفته است. به‌نوعی می‌توان گفت این تکنولوژی امن برای هایفوتراپی شکم و پهلو، جایگزینی مطمئن به‌جای لیپوساکشن است.

مزایای هایفوتراپی شکم و پهلو؛ لاغری بدون دوره نقاهت

هایفوتراپی شکم نیازی به بیهوشی، جراحی و برش ندارد؛ در‌نتیجه کل پروسه غیر‌تهاجمی بوده و توسط دستگاه هایفو انجام می‌شود. این روش درمانی برخلاف سایر راه‌های زیبایی، به دوره نقاهتی نیاز نداشته و فرد بلافاصله پس از درمان، می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهد.

روش هایفوتراپی برای لاغری، کاملا ایمن بوده و تاکنون هیچ شکایت و عارضه‌ای از این روش مشاهده نشده است. البته ممکن است بعد از انجام روش درمانی، سرخی و کمی تورم در ناحیه تحت درمان مشاهده شود؛ اما این حساسیت پوستی، پس از چند ساعت به طور کامل برطرف می‌شود.

البته مزایای هایفوتراپی شکم، فقط محدود به لاغری نیست؛ علاوه‌بر از بین بردن سلول‌های چربی، هایفوتراپی شکم پوست ناحیه تحت درمان را به کلاژن‌سازی تحریک کرده و از شل‌شدگی و افتادگی دوباره پوست جلوگیری می‌کند. در‌واقع هیچ روش درمانی دیگری نمی‌تواند هر دو کار لیفتینگ و حذف چربی‌ها را به‌طور همزمان انجام دهد. این روش درمانی هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان، قابل استفاده است.

تکنولوژی هایفو در دستگاه‌های مختلفی به‌کار رفته است. برای مثال هایفو دابلو گلد با مکانیزم دقیقی که دارد، برای از بین بردن خط خنده، لیفت ابرو و صورت استفاده می‌شود. تشخیص بهترین دستگاه برای هایفو شکم بر‌عهده پزشک معالج خواهد بود. با‌این‌حال شما می‌توانید برای آگاهی بیشتر، درباره نوع دستگاه از پزشک خود سوال کنید.

کاهش عوارض هایفو شکم به دلیل غیر‌تهاجمی بودن این روش

ماندگاری و نتایج حاصل از هایفو لاغری شکم چقدر است؟

نتیجه حاصل از هایفوتراپی برای لاغری بسته به سن، نوع پوست و میزان چربی افراد متفاوت است. خروج بافت چربی و سلول مرده از بدن، در حدود 8 الی 12 هفته طول خواهد کشید. به طور معمول بیمار نتیجه هایفو شکم را از هفته ششم مشاهده کرده و با کاهش سایزی دو تا چهار سانتی‌متر مواجه خواهد شد. اما دیدن نتیجه قطعی حاصل از هایفوتراپی برای لاغری، در حدود 9 ماه زمان برده و به صبر و حوصله نیاز دارد. در نظر داشته باشید که شما در روش هایفو لاغری شکم، وزن کم نمی‌کنید؛ بلکه چربی‌های بدن را کاهش می‌دهید.

در کاهش وزن، حجم چربی‌های بدن ثابت مانده و فقط اندازه آن‌ها کوچک می‌شود. پس هر نوع ناپرهیزی و پرخوری می‌تواند، دوباره آن‌ها را به سایز عادی برگردانده و باعث چاقی شما شود.

اما در روش هایفوتراپی و کاهش چربی، سلول‌ها و بافت چربی برای همیشه از بین خواهند رفت. پس نتایج هایفوتراپی برای لاغری، حتی با وجود افزایش وزن ماندگار بوده و تغییری نمی‌کند؛ زیرا سلول‌های چربی به‌طور‌کامل از بین رفته‌اند.

اهمیت رعایت رژیم غذایی برای سرعت بخشیدن به لاغری با هایفو

چه افرادی نمی‌توانند از هایفو برای لاغری شکم استفاده کنند؟

حذف بافت چربی از طریق تکنولوژی هایفو برای خانم‌ها و آقایان مجاز خواهد بود. اما هایفو شکم نیز، مانند سایر روش‌ها محدودیت‌هایی دارد. به عنوان مثال کاندید‌های مناسب برای این درمان، افرادی هستند که اضافه وزن 10 تا 15 کیلویی دارند. همچنین برای استفاده از هایفوتراپی برای لاغری، سن شما باید بالای 18 سال باشد. بانوان باردار و شیرده نیز، نمی‌توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

تشخیص پزشک؛ اولین مرحله از هایفو شکم

هایفوتراپی برای لاغری و تعداد جلسات مورد‌نیاز

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی لاغری شکم، بین 1 تا 3 جلسه است. البته به طور معمول مشخص شدن تعداد جلسات، به میزان چربی ناحیه مورد‌نظر، بدن و تشخیص پزشک بستگی دارد. هر کدام از این جلسات نیز می‌تواند، بین 30 الی 90 دقیقه طول بکشد. به طور معمول با رعایت رژیم غذایی و انجام تمرینات ورزشی مداوم، نتایج هایفو تا سه سال ماندگار خواهد بود.

هایفو از روش‌های مناسب برای لیفت و جوان سازی پوست بوده و برای جوانسازی و افزایش کلاژن پوست به کار می‌رود. اگر به دنبال راهی برای جوانی و شادابی دوباره پوست هستید به شما پیشنهاد می‎کنیم آر اف بهتر است یا هایفو را مطالعه کنید.

هزینه هایفوتراپی شکم چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی شکم و پهلو بستگی به عوامل مختلفی دارد. ابتدا پزشک متقاضی را معاینه کرده و مقدار چربی و ناحیه مورد‌نظر را مشخص می‌کند. پس از بررسی این موارد تعداد جلسات و زمان هر جلسه مشخص خواهد شد. در‌نتیجه مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده هزینه هایفوتراپی شکم، تعداد جلسات و زمان آن خواهد بود. پس از آن، تبحر و تخصص پزشک معالج و دستگاه مورد‌استفاده نیز در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذار خواهد بود.

نظر پزشک تعیین کننده هزینه هایفوتراپی

حذف ماندگار چربی‌های بدن به‌کمک هایفوتراپی شکم و پهلو

در این مطلب شما را با روش درمانی هایفوتراپی شکم آشنا کردیم. اغلب پزشکان بهترین سن برای انجام هایفوتراپی را بین 30 تا 45 سال می‌دانند. زیرا در این سن متابولیسم بدن، سلول‌های مرده چربی را به خوبی دفع کرده و فرد می‌تواند با رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش، ماندگاری هایفو را افزایش دهد و از چاقی دوباره جلوگیری کند. شما تا‌به‌حال، از روش هایفو تراپی شکم استفاده کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم تجربه و حتی سوال خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید. همکاران و مشاورین ما، به سرعت پاسخگوی سوال شما خواهند بود.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “هایفوتراپی شکم؛ روش درمان، مزایا و عوارض”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *