هایفوتراپی واژینال چیست و چطور انجام می‌شود؟

دسته بندی ها : مقالات

افزایش سن، زایمان و تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی، اثرات منفی متعددی را در واژن به وجود می‌آورد. در گذشته برای رفع چنین مشکلاتی روش درمانی مطمئنی وجود نداشت و فرد با انتخاب هر یک از این روش‌ها تا سال‌ها با عوارض درمانی دست‌و‌پنجه نرم می‌کرد. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی و استفاده از روش‌های جدیدی چون هایفو واژن، بانوان بدون درگیری با هیچ عارضه‌ای دوباره زیبایی دستگاه تناسلی را بدست خواهند آورد. در این مقاله به بررسی مزایا، عوارض هایفو واژینال و قیمت دستگاه هایفو واژینال می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با این روش و نحوه انجام آن، این مطلب را مطالعه کنید.

بررسی سوال هایفوتراپی واژن چیست در آفا

افزایش سن، زایمان و تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی، اثرات منفی متعددی را در واژن به وجود می‌آورد. در گذشته برای رفع چنین مشکلاتی روش درمانی مطمئنی وجود نداشت و فرد با انتخاب هر یک از این روش‌ها تا سال‌ها با عوارض درمانی دست‌و‌پنجه نرم می‌کرد. اما امروزه با پیشرفت علم پزشکی و استفاده از روش‌های جدیدی چون هایفو واژن، بانوان بدون درگیری با هیچ عارضه‌ای دوباره زیبایی دستگاه تناسلی را بدست خواهند آورد. در این مقاله به بررسی مزایا، عوارض هایفو واژینال و قیمت دستگاه هایفو واژینال می‌پردازیم. برای آشنایی بیشتر با این روش و نحوه انجام آن، این مطلب را مطالعه کنید.

نحوه انجام هایفو واژن؛ عملکرد هایفو‌تراپی چگونه است؟

اولین قدم برای پاسخ به سوال «هایفوتراپی واژن چیست»، مربوط به بررسی نحوه عملکرد دستگاه هایفو می‌شود. هایفو یا HIFU به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا است؛ امواج به کار رفته در فناوری هایفو در واقع همان ارتعاشات به کار رفته در سونوگرافی بوده و برای بدن هیچ ضرری ندارد.

در این روش هندپیس دستگاه هایفو، در داخل واژن قرار گرفته و امواج متمرکز فراصوت از آن ساطع خواهند شد. فرکانس فراصوت متمرکز، به عمق 2 تا 5 میلی‌متری به صورت بخش بخش نفوذ کرده و با ورود به لایه‌های عمیق پوست، سلول‌ها را به کلاژن سازی تشویق کرده و باعث سفتی و لیفتینگ بافت ناحیه مورد نظر می‌شوند.

به‌ عبارتی با تحریک کلاژن سازی در این ناحیه، پوست دوباره خاصیت ارتجاعی خود را بدست می‌آورد. هایفو واژن یک روش غیر‌تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی و تزریق نداشته و برای بیمار عوارضی ندارد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای هایفوتراپی واژینال

تعداد جلسات هایفوتراپی واژینال بسته به تشخیص پزشک، شدت تخریب بافت واژن و میزان پاسخگویی بدن به درمان می‌تواند برای هر شخصی متفاوت باشد. به‌طور‌کلی با انجام یک تا سه جلسه درمانی در طول یکسال، جوانسازی واژن انجام خواهد شد. هر یک از این جلسات نیز در حدود 20 الی 30 دقیقه زمان خواهد برد.

البته هایفو تنها راه جوانسازی و درمان افتادگی واژن نیست، شما می‌توانید از روش درمانی آر اف واژینال هم استفاده کنید. می‌خواهید در مورد این دو روش درمانی بیشتر بدانید؟ به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله تفاوت هایفو و آر اف را از دست ندهید.

تعداد جلسات هایفو تراپی واژینال

چه اشخاصی کاندیدای مناسبی برای هایفوتراپی واژینال هستند؟

هایفوتراپی واژینال برای بانوان بالای 30 سال مناسب است. در هر‌حال مانند سایر روش‌های درمانی، هایفوتراپی واژینال هم برای عده‌ای توصیه نمی‌شود. بانوانی که زایمان طبیعی داشته‌اند، باید حداقل سه ماه برای هایفوتراپی واژینال صبر کنند. همچنین ممکن است هایفوتراپی واژن برای بانوان بالای 60 سال نتیجه چشمگیر و موثری نداشته باشد. افرادی که شرایط زیر هستند، به‌هیچ عنوان کاندیدای مناسبی برای هایفو تراپی واژینال نیستند:

 • بانوان باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به صرع و دیابت
 • وجود زخم، زگیل و تبخال در ناحیه تناسلی
 • داشتن پروتز فلزی در قلب

یکی از بهترین تجهیزات تکنولوژی هایفو، دستگاه هایفو دابلو بوده که امواج آن متمرکز و در یک عمق مشخص و کانونی‌شده، بدون آسیب به بافت‌های موجود در مسیر نفوذ خواهند کرد. شرکت آفا، عرضه‌کننده دستگاه گلد پریمیوم در ایران است.

افزایش نتیجه‌بخشی روش جوان‌سازی با آموزش هایفو واژینال

میزان ماندگاری این روش چقدر است؟

بررسی‌ها نشان داده که نتایج حاصل از انجام هایفوتراپی واژینال، می‌تواند بین دو تا چهار سال ماندگاری داشته باشد. بسیاری از بانوان معمولا 3 ماه پس از شروع جلسات درمانی، نتیجه را مشاهده خواهند کرد. اما در حدود 20% از مراجعین، نتیجه فوری از این روش درمانی خواهند گرفت. بهتر است برای شروع یک پروسه درمانی درست و اصولی به یک کلینیک معتبر و نام آشنا در این زمینه مراجعه کنید که تجهیزات به‌روز را از مراکز فروش دستگاه های پوست و زیبایی معتبر تهیه کرده باشند.

علاوه‌بر این، مراقبت های بعد از هایفو واژینال نیز می‌تواند در ماندگاری اثر این روش تاثیر بگذارد. قبل از انجام هایفو واژینال، باید توسط پزشک زنان آزمایش پاپ اسمیر را انجام داده و سلامت بدن از نظر عفونت و مشکلات دیگر باید بررسی شود.

مراقبت های بعد از هایفو واژینال؛ نکات مهم قبل و بعد از هایفو

اصول مراقبتی، قبل و بعد از روش هایفو تراپی واژن باید انجام بگیرد تا فرد برای این روش آماده شود. همچنین، با رعایت نکات مراقبتی، می‌توان از بروز هر‌گونه مشکل جلوگیری کرد.این نکات شامل موارد زیر است:

 • روش هایفوتراپی واژینال، حداقل دو الی سه روز بعد از اتمام دوران قاعدگی انجام می‌گیرد.
 • پس از شرکت در جلسه هایفو واژن، برقراری ارتباط جنسی تا 3 الی 5 روز ممنوع خواهد بود.
 • پزشک متخصص یکسری آنتی بیوتیک برای بیمار تجویز کرده و فرد ملزم به مصرف آن خواهد بود.

قبل از انجام هایفو واژینال، فرد باید روتین روزانه را انجام داده و به پزشک زنان مراجعه کند تا عفونت واژینال و هرگونه ترشحات غیر‌طبیعی واژن بررسی شود. علاوه‌بر این فرد بیمار تا یک هفته بعد از هایفو واژینال، از انجام فعالیت‌های ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین منع خواهد شد.

جلوگیری از مضرات هایفوتراپی با رعایت نکات مراقبتی

استفاده از دستگاه هایفو واژینال چه مزایایی دارد؟

برای سفت کردن و جوانسازی پوست راه‌ها و روش‌های مختلفی وجود دارد؛ ولی هایفو واژینال با ویژگی و مزیت‌های بی‌شمار، به بهترین روش برای این پروسه تبدیل شده است. در ادامه به برخی از ویژگی‌های دستگاه هایفو واژن اشاره خواهیم کرد:

 • درمان التهاب، خشکی و سوزش واژن
 • رفع افتادگی رحم و مثانه
 • برطرف کردن بی‌اختیاری ادرار
 • بهبود عفونت واژینال
 • درمان سریع با ماندگاری بالا
 • بدون ایجاد درد و عارضه
 • بدون نیاز به جراحی، برش یا بیهوشی
 • پروسه درمانی به نسبت سریع و بدون نقاهت
 • استفاده از امواج کاملا بی‌خطر برای بدن
 • استفاده از امواجی قدرتمند با قدرت نفوذ بالا

هایفوتراپی بر‌خلاف جراحی، روش غیر‌تهاجمی با دوره نقاهت کوتاه مدت است. علاوه‌بر این هزینه این روش نیز به‌مراتب کمتر از عمل جراحی خواهد بود.

عوارض هایفو واژینال چیست؟

هایفوتراپی واژینال باعث استحکام بافت و دیواره‌های واژن شده و احساس جوانی دوباره را به بانوان برمی‌گرداند. با‌این‌حال بسیاری از افراد به دنبال عوارض هایفو واژینال هستند تا با دیدی کامل این روش را انتخاب کنند. در‌واقع مضرات هایفوتراپی به دلیل استفاده از امواج بی‌خطر صفر است. در موارد بسیار نادر، بیمار تا چند ساعت احساس سوزش دارد که پس از گذشت مدتی رفع خواهد شد.

قیمت دستگاه هایفو واژینال چقدر است؟

قیمت هایفو واژینال به نوع دستگاه و کشور سازنده آن دارد. به‌طور‌کلی دستگاه هایفو واژینال توسط کلینیک‌های تخصصی پوست و زیبایی خریداری می‌شود. شرکت آفتاب فروزان آریا به‌روز‌ترین دستگاه‌های هایفو از بهترین برند‌های دنیا را وارد کشور می‌کند تا در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد. شما می‌توانید برای آگاهی از قیمت دقیق دستگاه هایفو واژینال با شماره 02188107070 تماس بگیرید.

قیمت هایفو واژینال

هایفو و جوانسازی واژن با دستگاه هایفو واژینال آفا

در این مطلب شما را با روش هایفوتراپی واژینال و مزایا و کاربردی که دارد آشنا کردیم. فراموش نکنید که برای انجام هر روش درمانی به کلینیک‎‌های معتبر و مطمئن مراجعه کنید. پروسه درمان هایفوتراپی واژینال، باید تحت نظر پزشک متخصص با به‌روز‌ترین دستگاه‌ها انجام شود تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کلینیک‌های معتبر، به‌روز‌ترین و جدید‌ترین دستگاه‌های خود را از شرکت آفا تهیه می‌کنند. شما چه تجربه یا خاطره‌ای در مورد روش هایفوتراپی واژینال دارید؟ آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین اگر درباره دستگاه‌های جوانسازی و تجهیزات پزشکی سوالی دارید، از طریق شماره 02188107070 با ما تماس بگیرید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “هایفوتراپی واژینال چیست و چطور انجام می‌شود؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *