عوامل تاثیرگذار در درد لیزر موهای زائد + معرفی راه‌های کاهش درد

دسته بندی ها : مقالات

موهای زائد یکی از دغدغه‌های مهم همه افراد اعم از زن و مرد است. از گذشته تاکنون راه‌های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد به وجود آمده است. اصلاح با تیغ و اپیلاسیون دو روش بسیار رایج برای موزدایی هستند که مزایا و معایب خاص خود را دارند. نتیجه شیو کردن کوتاه‌مدت است و اپیلاسیون درد تحمل‌ناپذیری دارد. در حال حاضر، استفاده از لیزر یکی از پرطرفدارترین روش‌های رفع موهای زائد به حساب می‌آید؛ اما بسیاری از افراد ترس زیادی از درد لیزر موهای زائد دارد و مدام می‌پرسند درد لیزر موهای زائد چقدر است؟ با خواندن این مقاله به پاسخ سوالات خود خواهید رسید و روش‌های کاهش درد لیزر را فرا خواهید گرفت.

لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟

قبل از اینکه به سوال درد لیزر موهای زائد چقدر است پاسخ دهیم، بهتر است با عملکرد دستگاه‌های لیزر آشنا شوید. دستگاه لیزر رفع موهای زائد اشعه نور متمرکزی به سمت پوست می‌فرستد. نور لیزر در زیر پوست به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و فولیکول‌های مو را می‌سوزاند. به همین خاطر احساس کمی درد و سوزش روی پوست کاملا طبیعی است. البته درد هنگام لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

نوع دستگاه لیزر موهای زائد؛ مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در درد لیزر

انتخاب دستگاه لیزر استاندارد و پیشرفته را می‌توانیم مهم‌ترین عامل در کاهش درد لیزر موهای زائد بدانیم. دستگاه‌های نوین با فناوری‌هایی مانند کولینگ یا سیستم خنک‌کننده، ناراحتی حین درمان را به کمترین حد ممکن می‌رسانند. البته میزان درد لیزر موهای زائد به آستانه تحمل درد افراد نیز بستگی دارد. به همین خاطر توصیه می‌شود افرادی که تحمل درد پایین و استرس بالایی دارند، از جدیدترین دستگاه‌ها برای لیزر استفاده کنند.

لیزر الکساندرایت؛ معروف‌ترین لیزر موهای زائد در جهان

لیزر الکساندرایت (الکس) یکی از موثرترین و بهترین فناوری‌های لیزر موهای زائد در جهان است. بسیاری از کلینیک‌های معتبر در ایران و جهان از این دستگاه برای مراجعه‌کنندگان خود استفاده می‌کنند. لیزر الکساندرایت با استفاده از پرتو نوری با طول موج ۷۵۵ نانومتر به زیر پوست نفوذ کرده و فولیکول مو را مورد هدف قرار می‌دهد. لیزر الکساندرایت با استفاده از سیستم قدرتمند خنک‌کنندگی خود، درد و ناراحتی حین لیزر را به‌طورکامل از بین می‌برد.

نوع فناوری لیزر تاثیر چشمگیری در کاهش درد لیزر دارد

نوع فناوری لیزر تاثیر چشمگیری در کاهش درد لیزر دارد

لیزر ND-YAG؛ بهترین فناوری برای انواع تایپ‌های پوستی

اندیاگ یکی از بهترین فناوری‌های موجود در جهان است که استفاده گسترده‌ای در رفع موهای زائد و درمان انواع مشکلات پوستی دارد. دستگاه‌های لیزر اندیاگ با تولید طول موج بسیار بالا و نفوذ به زیر پوست، فولیکول‌های مو را کاملا نابود می‌کنند. بزرگترین مزیت ND:YAG این است که همه افراد با تایپ‌های پوستی مختلف می‌توانند بهترین نتیجه را از این فناوری دریافت کنند. به همین خاطر لیزر اندیاگ به‌عنوان بهترین روش از بین بردن موهای زائد در افراد دارای پوست تیره به حساب می‌آید.

کاهش درد لیزر موهای زائد با فناوری لیزر دایود

لیزر دایود از طول موج ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر برای از بین بردن موهای زائد بهره می‌برد؛ به همین خاطر پرتو نور لیزر دایود به عمق بیشتری از پوست نفود می‌کند که همین مسئله آن را به یکی از برترین فناوری‌های رفع موهای زائد در جهان تبدیل کرده است. از فناوری diod (دایود) می‌توانید برای از بین بردن موهای زائد در همه قسمت‌های بدن استفاده کنید. این فناوری با قدرت خنک‌سازی سطحی بالایی که دارد، درد لیزر موهای زائد را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

تجربه راحت از بین بردن موهای زائد با جدیدترین دستگاه‌های لیزر جهان

تجربه راحت از بین بردن موهای زائد با جدیدترین دستگاه‌های لیزر جهان

درد لیزر در قسمت‌های مختلف بدن چقدر است؟

پوست همه قسمت‌های بدن ضخامت یکسانی ندارد؛ بنابراین میزان درد لیزر به ناحیه تحت‌درمان هم بستگی دارد. میزان درد لیزر موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن به شرح زیر است:

  • لیزر صورت: درد لیزر موهای زائد در قسمت‌هایی از صورت که پوست نازک‌تری دارند، بیشتر است. برای لیزر پشت لب باید درد بیشتری را تحمل کنید(کمتر از ۵ دقیقه).
  • لیزر دست‌ها: دست‌ها پوست ضخیم‌تری دارند. به همین خاطر درد ناشی از لیزر دست، کاملا قابل‌تحمل است.
  • لیزر موهای شکم: لیزر موهای شکم فقط برای افراد قلقلکی ممکن است آزاردهنده باشد. اگر روی شکم خود حساس نیستید، لیزر راحتی را در این ناحیه تجربه خواهید کرد.
  • لیزر ناحیه بیکینی: درد لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی از سایر قسمت‌ها بیشتر است. البته که با استفاده از پماد بی‌حسی هیچ دردی را حین لیزر متوجه نخواهید شد.
  • لیزر موهای کمر: لیزر موهای زائد در قسمت‌های استخوانی معمولا درد بیشتری دارند.
  • لیزر پا: راحت‌ترین قسمت بدن برای لیزر ران‌ها هستند؛ اما لیزر ساق پا ممکن است با درد بیشتری همراه باشد.

به‌طورکلی، قسمت‌هایی از بدن که عضله کمتری دارد، با درد بیشتری همراه است. به همین خاطر توصیه می‌کنیم برای کاهش درد لیزر در نواحی حساس مانند بیکینی یا ساق پا از پمادهای بی‌حسی مانند زای‌لاپی استفاده کنید.

ناحیه تحت درمان؛ یکی از عوامل تاثیرگذار در درد لیزر موهای زائد

ناحیه تحت درمان؛ یکی از عوامل تاثیرگذار در درد لیزر موهای زائد

راه‌های کاهش درد لیزر موهای زائد

اولین راهکار برای کاهش درد لیزر موهای زائد انتخاب یک کلینیک تخصصی با تجهیزات پیشرفته است. فناوری‌های جدید دنیا با قدرت بالا، سیستم خنک‌کنندگی و سرعت بی‌نظیری که دارند، جلسات درمانی راحتی را برایتان به ارمغان می‌آورند. به همین خاطر کلینیک‌های معتبر به‌دنبال خرید دستگاه لیزر موهای زائد با مدرن‌ترین فناوری‌ها هستند تا بتوانند رضایت مشتریانشان را جلب کنند.

از جمله راهکارهای دیگر برای گذراندن راحت‌تر جلسات لیزر می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ۳۰ دقیقه قبل از جلسه لیزر، از پمادهای بی‌حسی روی نواحی حساس خود استفاده کنید. برای جلوگیری از سوختگی، حتما قبل از شروع جلسه لیزر، پوست آغشته به بی‌حسی را با آب و شامپو بچه بشویید.
  • روز قبل از لیزر، موهای ناحیه تحت درمان را شیو کنید. هرچقدر طول موها کوتاه‌تر باشد، درد لیزر هم کمتر خواهد بود.
  • با نوشیدن آب کافی بدن خود را هیدراته نگه دارید.

ناگفته نماند که سرعت‌عمل اپراتور لیزر نیز در کاهش درد حین درمان موثر است. هرچقدر اپراتور لیزر باتجربه‌تر باشد و از قدرت مناسب دستگاه برای پوست شما استفاده کند، جلسات راحت‌تری خواهید داشت.

انجام راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد تاثیر زیادی در راحتی حین درمان دارد

انجام راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد تاثیر زیادی در راحتی حین درمان دارد

لیزر بدون درد با دستگاه‌های لیزر موهای زائد آفا

در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار بر درد لیزر پرداختیم و به سوال درد لیزر موهای زائد چقدر است پاسخ دادیم. اگر آستانه تحمل درد بالایی ندارید، انتخاب دستگاه مناسب برای شما اهمیت ویژه‌تری دارد. شرکت آفتاب فروزان آریا با نزدیک به دو دهه تجربه فعالیت تخصصی در حوزه تجهیزات پزشکی، پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزر را به جامعه پزشکی عرضه می‌کند. با استفاده از دستگاه‌های لیزر آفا می‌توانید بدون درد و با آرامش خاطر جلسات لیزر را بگذرانید و از نتیجه طولانی‌مدت این روش رفع موهای زائد لذت ببرید. اگر برای انتخاب دستگاه نیاز به مشاوره دارید، با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ تماس بگیرید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند.

شما چه دستگاهی را برای لیزر موهای زائد انتخاب کرده‌اید؟ تجربیات و نظراتتان را با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “عوامل تاثیرگذار در درد لیزر موهای زائد + معرفی راه‌های کاهش درد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *