5 روش آسان و کاربردی برای کاهش درد لیزر موهای زائد

دسته بندی ها : مقالات

یکی از کاربردی‌ترین و پرطرفدارترین روش‌ها برای از بین بردن موهای زائد در سراسر دنیا استفاده از لیزر است. در این بین برخی افراد به‌دلیل ترسی که از درد لیزر دارند، از انجام این روش پرهیز می‌کنند؛ اما با روش‌های موثری می‌توان درد لیزر موهای زائد را به نحو چشم‌گیری کاهش داد. درد لیزر به عواملی همچون جنس پوست، نوع دستگاه لیزر و میزان رویش موهای زائد فرد بستگی دارد. در این مقاله با در نظر گرفتن این عوامل راه‌هایی را برای کاهش درد لیزر موهای زائد به شما معرفی خواهیم کرد.

کاهش درد لیزر موهای زائد

معمولا با انتخاب یک دستگاه استاندارد و استفاده از روش‌های کاهش درد لیزر موهای زائد، به‌راحتی و بدون هیچ‌گونه دردی می‌توانید طی چند جلسه از شر موهای زائد بدن خود راحت شوید. اگر قصد انجام لیزر را دارید و از دردهای احتمالی آن هراس دارید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله شما را با 5 روش کاربردی برای کاهش درد لیزر موهای زائد آشنا خواهیم کرد.

1. برای کاهش درد لیزر چه کنیم؛ انتخاب دستگاه لیزر مناسب

یکی از کاربردی‌ترین روش‌ها برای کاهش درد لیزر بیکینی و سایر نقاط بدن، انتخاب دستگاه لیزر مناسب و استاندارد است. دستگاه لیزر استاندارد با داشتن سیستم خنک کننده و کولینگ‌های قوی در کم کردن درد لیزر نقش موثری دارد. به این ترتیب بیمار به هیچ عنوان در حین درمان، درد یا سوزشی احساس نمی‌کند. آشنایی با انواع دستگاه لیزر موهای زائد و بررسی ویژگی‌های هر یک از آن‌ها بهترین دستگاه را برای کمتر شدن درد لیزر انتخاب کنید. همچنین این موضوع کمک می‌کند تا علاوه‌بر کاهش درد در حین انجام لیزر، نتیجه خوبی بعد از پایان جلسات درمان کسب کنید.

لیزر دایود؛ دستگاهی مناسب برای کاهش درد لیزر موهای زائد

باتوجه‌به تحقیقات انجام شده بین مراجعه کنندگان کلینیک‌های زیبایی، دستگاه لیزر دایود از جمله دستگاه‌های با‌کیفیتی است که با برخورداری از سیستم خنک‌کننده قوی و خنک‌سازی سطحی میزان درد لیزر را تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

تاثیر انتخاب دستگاه مناسب بر کاهش درد لیزر

2. استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده برای کاهش درد لیزر موهای زائد

یکی دیگر از روش‌های آسان و کاربردی برای کم کردن درد ناشی از لیزر موهای زائد، استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده و کرم‌های موضعی است. استفاده از بعضی از کرم‌های بی حس کننده لیزر نیاز به تهیه نسخه پزشک ندارد؛ بنابراین با مراجعه به داروخانه می‌توانید کرم‌های بی‌حسی را تهیه کنید.

البته توصیه می‌کنیم قبل از مصرف بی‌حس کننده‌ها از پزشک معالج خود مشاوره بگیرید. به‌عنوان مثال ممکن است پمادی که برای دستگاه آی پی ال اس اچ ار به شما پیشنهاد می‌شود، انتخاب مناسبی برای دستگاه‌های قوی‌تر مانند دستگاه لیزر دایود سلن نباشد. معمولا کرم‌های موضعی را باید نیم ساعت تا یک ساعت قبل از لیزر در نواحی مورد‌نظر استفاده کنید. اگر از کرم‌های بی‌حسی موضعی برای کم شدن درد لیزر استفاده کردید، حتما قبل از انجام لیزر، اپراتور خود را در جریان این موضوع قرار دهید.

طرز استفاده از کرم بی‌حسی برای کاهش درد لیزر موهای زائد

طرز استفاده از کرم‌های بی‌حسی‌ مختلف تقریبا با هم یکسان است. قبل از استفاده کرم ابتدا ناحیه مورد‌نظر را با دقت بشویید تا پوست از هر‌گونه آلودگی پاکیزه شود. سپس باید پوست را کاملا خشک کرده و بعد یک لایه از پماد روی پوست خود بزنید. تقریبا بعد از 15 تا دقیقه اثر بی‌حسی خودش را نشان می‌دهد.
معمولا کرم‌های بی‌حسی تا یک ساعت ماندگاری دارند. باتوجه‌به تعداد شات های لیزر که یک تقریبا بین نیم تا یک ساعت زمان می‌برد، استفاده از کرم‌های بی‌حسی روش مناسبی برای کاهش درد لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند.

کاهش درد لیزر موهای زائد با کرم‌های بی‌حسی

3. برای کاهش درد لیزر، شیو موهای زائد پیش از لیزر را فراموش نکنید

تجربه نشان می‌دهد شیو کردن موهای زائد قبل از جلسات لیزر، تاثیر بسیار مثبتی در کاهش درد بیمار دارد. هر‌چه طول موها بیشتر و ضخیم‌تر باشد، درد ناشی از لیزر موهای زائد نیز بیشتر خواهد شد. به هیچ عنوان موهای زائد را قبل از انجام جلسات لیزر اپیلاسیون نکنید. چون از بین بردن موهای زائد با استفاده از اپیلاسیون باعث می‌شود تا پوست بدن حساس شود. همچنین بعد از اپیلاسیون تارهای مو به‌خوبی قابل مشاهده نیستند؛ بنابراین نتیجه مطلوبی که برای لیزر به‌دنبال آن هستید با انجام همزمان اپیلاسیون و لیزر به دست نخواهد آمد. روز قبل از لیزر به‌خوبی همه موهای زائد بدن را شیو کرده تا موقع لیزر درد نداشته باشید.

تاثیر شیو موها قبل از جلسه لیزر بر کاهش درد

شیو قبل از لیزر درد از بین بردن موهای زائد با دستگاه shr را کاهش می‌دهد

یکی از دستگاه‌هایی که در کاهش درد لیزر تاثیر به‌سزایی دارد، دستگاه لیزر shr است. در این دستگاه از خنک‌‌کننده بسیار پر قدرت، فن‌های High Speed و چیپ‌ست‌های ترموالکتریک با ظرفیت بسیار بالا استفاده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود درمانی کم درد، بدون عارضه، موثر را تجربه کنید. البته فراموش نکنید که قبل از حضور در جلسه لیزر، برای کاهش بیشتر درد، نقاط مورد‌نظر را به‌طورکامل شیو کنید.

4. چکار کنیم درد لیزر کم شود؟ مصرف آب موثر خواهد بود

به‌طور‌کلی پیشنهاد می‌شود برای سلامت پوست در طول روز 7 تا 8 لیوان آب مصرف کنید. کمبود آب و احساس خستگی در حین انجام لیزر باعث می‌شود تا درد بیشتری احساس کنید. این روش برای کم شدن درد لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های کمپانی لیزر کوترا که از بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد در دنیا به شمار می‌روند، بسیار کارآمد خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم حدود 3 تا 4 ساعت قبل از جلسه لیزر، چند لیوان آب بنوشید. مصرف آب خنک در حین انجام لیزر نیز نقش موثری در کاهش استرس و کمتر شدن درد لیزر خواهد داشت.

5. سرعت انجام لیزر، عاملی تاثیرگذار در کاهش درد لیزر موهای زائد

سرعت انجام لیزر توسط اپراتور یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در کاهش درد لیزر موهای زائد است. به‌طورکلی نمی‌توان گفت سرعت بیشتر یا کمتر اپراتور باعث کاهش درد یا سوزش در حین انجام لیزر می‌‌شود. هر تکنسین سرعت و روش خاص خود را در استفاده از دستگاه لیزر دارد. برخی با سرعت آهسته و برخی دیگر با سرعت بسیار بالا کار حذف موهای زائد با لیزر را انجام می‌دهند.
اگر سرعت بالا یا پایین انجام لیزر باعث افزایش درد شما می‌شود، حتما آن را با تکنسین خود در میان بگذارید و از او بخواهید سرعت دستگاه را افزایش یا کاهش دهد. افزایش یا کاهش سرعت انجام لیزر در دستگاه‌های رفع موهای زائد مانند دستگاه جوانسازی دابلو کاملا قابل کنترل است و به‌راحتی می‌توان با توجه به حساسیت پوست بیمار سرعت را تنظیم کرد.

سرعت انجام لیزر توسط اپراتور از عوامل موثر بر کاهش درد لیزر

کاهش درد لیزر موهای زائد با دستگاه‌های پیشرفته آفا

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که آیا لیزر موهای زائد درد دارد و چه روش‌های در کاهش درد لیزر موهای زائد تاثیرگذار هستند. همان‌طور که مطالعه کردید انتخاب دستگاه لیزر مناسب، استفاده از کرم‌های بی‌حس کننده، شیو قبل از انجام لیزر، مصرف آب به میزان لازم و سرعت انجام لیزر توسط اپراتور از مهم‌ترین دلایل و روش‌های کاهش درد لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند. اگر پوست حساسی دارید انتخاب دستگاه مناسب برای لیزر تاثیر بسیاری در کاهش درد خواهد داشت.
پزشکان و متخصصین کلینیک‌های زیبایی می‌توانند برای خرید بهترین دستگاه‌های لیزر رفع موهای زائد با شرکت آفتاب فروزان آریا تماس گرفته و دستگاه مورد‌نظر خود را با بهترین قیمت سفارش دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02188107070 تماس بگیرید. اگر شما هم روش‌های مختلف و کاربردی را برای کاهش درد لیزر موهای زائد تجربه کرده‌اید تجربیات خود را با ما و همراهان سایت آفا در میان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “5 روش آسان و کاربردی برای کاهش درد لیزر موهای زائد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *