تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت؛ مقایسه دو دستگاه پرطرفدار لیزر

دسته بندی ها : مقالات

دستگاه لیزر تیتانیوم یا الکساندرایت؛ کدام یک عملکرد بهتری برای رفع موهای زائد دارد؟ برای پاسخ به این سوال لازم است تا ویژگی‌ها و چند تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت را بدانید. در مرحله بعد با مقایسه مزیت‌های هر دستگاه با دیگری برای خرید مناسب‌ترین لیزر درمانی اقدام کنید. دستگاه‌های تیتانیوم و الکساندرایت دو نوع لیزر پرکاربرد برای انجام طیف وسیعی از کارهای زیبایی و مراقبت پوستی هستند. هر دو دستگاه براساس ساطع کردن انرژی نوری برای هدف قرار دادن فولیکول‌های مو کار می‌کنند؛ بااین‌حال تفاوت‌های قابل توجهی بین این دو دستگاه وجود دارد. برای شناخت فرق دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت مطالعه این مقاله کاربردی را از دست ندهید.

بررسی کامل و تخصصی تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت

گستردگی تایپ پوستی برای درمان؛ یکی از تفاوت‌های دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت

همه دستگاه‌های لیزر برای انواع تایپ‌های پوستی با پگمنت‌های رنگی متفاوت مناسب نیستند؛ چرا که برخی از طول موج‌های ساطع شده از دستگاه‌های لیزر توسط برخی از سلول‌های پوستی با رنگدانه‌های تیره‌تر جذب نمی‌شوند؛ بنابراین دستگاه اثربخشی خود را از دست خواهد داد. بااین‌حال هر دو دستگاه الکساندرایت و تیتانیوم برای از بین بردن فولیکول‌های مو در پوست‌هایی با پیگمنت‌های متفاوت موثر هستند.

لیزر الکساندرایت در سال‌های اول ورود به بازار فقط برای پوست‌هایی با رنگ روشن کاربرد داشت، اما در سال‌های گذشته طول موج‌های بیشتری برای درمان پوست‌هایی با رنگ تیره نیز به فناوری دستگاه ليزر الكساندرايت اضافه شده‌اند. همچنین لیزر تیتانیوم نیز با تولید امواج در سه طول متفاوت برای از بین بردن فولیکول‌های مو در تایپ‌های پوستی متفاوت مناسب هستند.

گستردگی استفاده از لیزر روی رنگ‌های مختلف پوست؛ یک فرق دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت

قیمت؛ یکی از فاکتورهای متفاوت میان الکساندرایت و لیزر تیتانیوم

یکی دیگر از تفاوت‌ها میان دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت در قیمت دستگاه لیزر موهای زائد است. اگر چه لیزر الکساندرایت کمی قیمت گران‌تری نسبت به دستگاه تیتانیوم دارد؛ بااین‌حال عملکرد فوق‌العاده الکساندرایت در از بین بردن فولیکول‌های مو باعث افزایش استقبال از این ابزار شده است. در صورت پرداخت هزینه بالا برای لیزر الکساندرایت نگران بازگشت سرمایه نباشید؛ چرا‌که عملکرد سریع و پرقدرت این دستگاه در رفع موهای زائد باعث بازگشت سریع سرمایه خواهد شد.

سیستم خنک‌کننده متفاوت؛ یک فرق میان لیزر الکساندرایت و تیتانیوم

سازوکار بدون درد یا با درد کم یکی از ویژگی‌های مهمی است که باید در هنگام خرید لیزر برای مراکز درمانی در نظر بگیرید. آستانه تحمل درد افراد در یک بازه مشخص قرار ندارد؛ ازاین‌رو بسیاری از آن‌ها به‌دنبال روش‌های بدون درد یا کم‌درد برای انجام کارهای زیبایی و درمانی هستند. لیزر تیتانیوم و دستگاه لیزر الکس اندیگ هر دو سیستم خنک‌کنندگی بی‌نظیری دارند. ازاین‌رو استفاده از هر دو این دستگاه‌ها باعث از بین رفتن درد هنگام انجام کارهای درمانی می‌شود.

سیستم خنک‌کننده متفاوت؛ یکی از فرق‌های دستگاه الکساندرایت و تیتانیوم

چگونه دستگاه لیزر باعث کاهش درد هنگام رفع موهای زائد می‌شود؟

انرژی لیزر برای سوزاندن فولیکول مو با ایجاد درد و سوزش در سطح پوست انجام می‌شود؛ به‌ویژه اگر موهای فرد ضخیم شود. نسل جدید دستگاه‌های رفع موهای زائد مثل تیتانیوم و الکس اندیگ با کاهش دمای سطح تا منفی 18 درجه سانتی‌گراد، درد را کاهش می‌دهند؛ بنابراین مراجعه‌کننده هنگام استفاده از بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم دردی حس نخواهد کرد. این بی‌حسی موضعی باعث می‌شود تا درد سوختن فولیکول مو یا همان لیزر کردن موهای زائد در هر ناحیه‌ای بدون درد و سوزش باشد.

قابلیت تنظیم پالس؛ یکی از تفاوت‌های لیزر تیتانیوم و الکساندرایت

یکی از تفاوت‌های لیزر تیتانیوم و الکساندرایت امکان تنظیم پالس به شمار می‌رود. دستگاه الکساندرایت در این مورد ساختار هوشمندانه‌تری دارد؛ این دستگاه امکان تنظیم پالس بین محدوده ۳ الی ۳۰۰ میلی‌ثانیه دارد. بااین‌حال در دستگاه‌های لیزر دایود وجود ندارد و تنظیم پالس به صورت خودکار انجام می‌شود. ازاین‌رو امکان تنظیم پالس یکی از پاسخ‌های اصلی به تفاوت دو دستگاه تیتانیوم و الکساندرایت با «لیزر دایود چیست» به شمار می‌رود.

قابلیت تنظیم پالس لیزر؛ یکی از مزیت‌های دستگاه الکساندرایت

سرعت اثربخشی؛ یکی از تفاوت‌های لیزر تیتانیوم و الکس اندیگ

سرعت درمان با لیزر یکی از تفاوت‌های مهم میان دو دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت است. سرعت کار لیزر براساس تعداد شات‌های امواج لیزر در واحد زمان محاسبه می‌شود. هر چه رقم فرکانس دستگاه لیزر بالا باشد، سرعت این وسیله نیز افزایش می‌یابد. در دستگاه لیزر دایود تیتانیوم فرکانس شات از 1 الی 20 هرتز تغییر می‌کند. در‌ حالی‌ که این رقم برای دستگاه لیزر الکساندرایت زیر 10 هرتز است.

سرعت از بین بردن موهای زائد؛ یک تفاوت لیزر تیتانیوم و الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت؛ فناوری جدید برای رفع موهای زائد در مراکز زیبایی

در این مقاله به بررسی تفاوت‌های دستگاه لیزر الکساندرایت و تیتانیوم از جنبه‌های مختلف پرداختیم. اختلاف در تجهیزات اصلی این دو دستگاه مثل سیستم‌های خنک‌کننده از تفاوت‌های اساسی این دو دستگاه به شمار می‌روند. علاوه‌بر این، قیمت و امکان تنظیم پالس از سایر فرق‌های دستگاه الکساندرایت و تیتانیوم هستند. در این مقاله به بررسی این تفاوت‌‌ها در جزئی‌ترین بخش‌ها نیز پرداختیم تا بدانیم که کدام یک از این دو فناوری لیزری برای رفع نیاز مراجعه‌کنندگان مراکز زیبایی موثرتر خواهند بود. اگر سوالی در مورد دو دستگاه لیزر الکساندرایت و تیتانیوم دارید، با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید تا در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشیم.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تفاوت دستگاه لیزر تیتانیوم و الکساندرایت؛ مقایسه دو دستگاه پرطرفدار لیزر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *