سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی برای خانم‌ها و آقایان

دسته بندی ها : مقالات

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مقاربتی که امروزه در افراد بسیاری شاهد آن هستیم، زگیل تناسلی است. این بیماری که به نام HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی هم شناخته می‌شود، از طریق تماس پوست با پوست در نواحی مخاطی به افراد منتقل می‌شود.

از بین بردن زگیل تناسلی

احتمال ابتلا به زگیل تناسلی هم در مردان و هم در زنان وجود دارد؛ اما معمولا زنان نسبت به عوارض این بیماری آسیب‌پذیرتر هستند. باتوجه‌به شدت مسری بودن این بیماری و پایین آمدن سن آغاز فعالیت جنسی، می‌توان حدس زد که در حال حاضر افراد بسیاری درگیر این بیماری باشند. در ادامه به شما خواهیم گفت که چه روش‌های درمانی برای از بین بردن زگیل تناسلی وجود دارد. پس مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

زگیل تناسلی چیست و چگونه به‌وجود می‌آید؟

زگیل تناسلی یک بیماری عفونی محسوب می‌شود که عامل اصلی ایجاد آن، HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی است. این بیماری قدرت انتقال‌پذیری و سرایت بسیار بالایی دارد. تاجایی‌که انتقال زگیل تناسلی علاوه‌بر رابطه جنسی، از طریق تماس پوست سالم با زگیل تناسلی یا ناحیه آلوده به ویروس نیز امکان‌پذیر است؛ بنابراین این نوع ویروس حتی بدون داشتن رابطه جنسی (واژنی و مقعدی) و فقط با تماس پوست فرد به ناحیه آلوده نیز احتمال دارد منتقل شود. زائده‌های ایجاد شده در این بیماری با کهیر، زگیل و خال معمولی تفاوت دارد؛ بنابراین کاملا طبیعی است که روش درمان آن نیز با روش از بین بردن خال و زگیل معمولی متفاوت باشد.

دوره نهفتگی HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی، می‌تواند تا هفته‌ها یا ماه‌ها ادامه داشته باشد. به عبارتی فرد بیمار در چنین شرایطی ناقل بدون علامت بوده و عفونت را بدون داشتن نشانه خاصی به شریک جنسی خود منتقل می‌کند. زگیل تناسلی در خانم‌ها می‌تواند در اندام‌های خاصی چون لگن، دیواره‌های واژن، ناحیه بین دستگاه تناسلی و مقعد و کانال مقعد و رحم رشد می‌کنند. این بیماری در مردان، ممکن است روی آلت تناسلی، بیضه‌ها و مقعد ایجاد شود. زگیل تناسلی حتی در دهان یا گلوی شخصی که با فرد آلوده تماس جنسی دهانی داشته هم ایجاد می‌شود.

داروی از بین بردن زگیل تناسلی

آشنایی با موثرترین و سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی

برای درمان زگیل تناسلی و از بین بردن ویروس hpv، حتما به پزشک متخصص مراجعه کرده و از پاکسازی ویروس hpv به‎‎صورت خانگی پرهیز کنید. کلینیک‌های درمانی معتبر، برای از بین بردن زگیل تناسلی و پاکسازی ویروس hpv در مردان و زنان از بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی استفاده می‌کنند. این مطب‌ها همه ابزار مورد‌نیاز برای درمان ضایعات پوستی و دستگاه‌های جوانسازی پوست مثل خرید دستگاه پلاسما را می‌توانند از شرکت آفا انجام دهند.

به این موضوع توجه داشته باشید که روشی برای درمان ویروس hpv به‌صورت قطعی هنوز پیدا نشده است؛ اما با مراجعه به پزشک و رعایت نکات مراقبتی، می‌توان آن را کنترل کرد؛ بنابراین منظور از درمان hpv، برداشتن زگیل تناسلی و کنترل کردن بیماری است. در ادامه به معرفی چند راه درمان hpv و از بین بردن زگیل تناسلی مردان می‌پردازیم.

پماد پودوفیلین؛ دارو برای از بین بردن زگیل تناسلی

پودوفیلین یکی از درمان‌های دارویی زگیل تناسلی است که باید روی ضایعات مالش داده شود. این پماد خاصیت آنتی‌بیوتیک دارد و با ایجاد خاصیت نکروز موضعی، مانع فعالیت ویروس HPV می‌شود. این پماد برای درمان زگیل تناسلی خفیف به کار می‌رود. روند درمانی طولانی مدت و داشتن عوارضی چون سوزش و التهاب و درد در ناحیه مورد‌نظر برخی از عوارض این پماد هستند.

2. کرایوتراپی روشی موثر و کم هزینه برای درمان hpv در مردان و زنان

کرایوتراپی (انجماد) به‌عنوان یک روش موثر و کم هزینه برای درمان زگیل تناسلی مردان و زنان شناخته می‌شود. در این روش زگیل تناسلی با استفاده از نیتروژن مایع، فریز یا منجمد خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که در شروع درمان امکان ایجاد تاول یا احساس درد در ناحیه مورد‌نظر وجود دارد.

از بین بردن زگیل تناسلی مردان

3. سوزاندن زگیل تناسلی با روش الکتروکوتری

در روش الکتروکوتری، زگیل‌ها با برق سوزانده می‌شوند و از بین می‌روند. این روش درمانی باید با بی‎حسی موضعی انجام شود. توجه داشته باشید که زگیل‌های تناسلی با زگیل‌ها و خال‌های معمولی بدن تفاوت دارد؛ بنابراین برای حذف آن‌ها نمی‌توان از روش‌های عادی چون سرجیکال تکنولوژی استفاده کرد.

4. لیزر یکی از راه‌های درمان hpv و زگیل تناسلی

یکی از بهترین راه‌ها برای درمان زگیل‌های بزرگی که با سایر روش‌ها رفع نمی‌شوند استفاده از لیزر است. لیزر درمانی، برای رفع زگیل‌هایی که در داخل مقعد یا مجرای ادرار هستند بیشترین کاربرد را دارد. درمان زگیل تناسلی با لیزر co2 فرکشنال انجام می‌شود و طی جلسات درمانی ضایعات پوستی تبخیر شده و از بین می‌روند.

در این روش اشعه‌های لیزر به عمق بافت پوست آسیب دیده نفوذ می‌کنند و ضایعه‌های ایجاد شده و ویروس‌های آن را به طور کامل از بین می‌برند. براساس آمار‌های موجود و گفته‌های پزشکان و بیماران، تاثیر و موفقیت لیزر برای درمان زگیل تناسلی دو برابر بیشتر از کرایوتراپی است. به‌طور‌کلی برای از بین بردن زگیل تناسلی واژن و مقعد، فقط به یک جلسه درمان نیاز است و بیمار می‌تواند به سرعت فعالیت‌های روزمره خود را آغاز کند.

پماد برای درمان زگیل تناسلی مردان

مزایای استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی واژن و مقعد

لیزر یکی از بهترین روش‌ها برای درمان ضایعات و مشکلات پوستی است. بسیاری از بیمارانی که از این روش برای درمان زگیل تناسلی استفاده کردند، دیگر موردی مبنی بر بازگشت یا عود دوباره زگیل واژن و مقعد گزارش نکرده‌اند. در ادامه به برخی از مزایای استفاده از لیزر برای درمان زگیل تناسلی اشاره می‌کنیم:

 • لیزر درمانی زگیل تناسلی به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیازی به بیهوشی و بستری نیست.
 • در این روش درمانی نیازی به پانسمان ندارید.
 • با لیزر درمانی، زگیل تناسلی در ناحیه واژن و مقعد به‌طور‌کامل پاکسازی می‌شود و امکان عود کردن آن بسیار پایین خواهد بود.

این روش درمانی بیشترین رضایت را در بین بیماران داشته است. در بیش از 90% موارد هیچ عارضه‌ای در افراد ایجاد نمی‌شود. البته برخی از افراد ممکن است در ناحیه تحت درمان، احساس سوزش و درد داشته باشند. این احساس موقتی بوده و از عوارض طبیعی این پروسه است.

از بین بردن زگیل تناسلی در خانه

دوره نهفتگی زگیل تناسلی؛ مشکلی جدی بر سر راه از بین بردن ویروس hpv

معمولا زگیل تناسلی یک دوره نهفتگی دارد. دوره نهفتگی HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی، ممکن است تا هفته‌ها یا ماه‌ها ادامه داشته باشد. به‌عبارتی فرد بیمار در چنین شرایطی ناقل بدون علامت محسوب می‌شود. در نتیجه عفونت را بدون داشتن نشانه خاصی به شریک جنسی خود منتقل می‌کند.

زگیل تناسلی در خانم‌ها معمولا در اندام‌های خاصی چون لگن، دیواره‌های واژن، ناحیه بین دستگاه تناسلی و مقعد و کانال مقعد و رحم رشد می‌کند. علائم زگیل تناسلی در مردان، ممکن است روی آلت تناسلی، بیضه‌ها و مقعد مشاهده شود. زگیل تناسلی حتی در دهان یا گلوی شخصی که با فرد آلوده تماس جنسی دهانی داشته باشد هم ایجاد می‌شود.

نشانه‌های ابتلا به زگیل تناسلی چیست؟

در مواردی ممکن است فرد ناقل علائمی نداشته باشد. در نتیجه هیچ زگیلی در بافت تناسلی دیده نمی‌شود؛ اما نشانه‌هایی همچون ترشحات در ناحیه زگیل‌ها، احساس سوزش و خارش و حتی خون‌ریزی در ناحیه مورد‌نظر برخی از نشانه‌های ابتلا فرد به زگیل تناسلی هستند. ظاهر شدن زائده‌های گوشتی کوچک صورتی و قهوه‌ای، چسبیدن چندین زگیل بهم مثل گل کلم یا ایجاد خوشه‌هایی بزرگ از زگیل از نشانه‌های دیگر این بیماری محسوب می‌شوند.

بررسی عوارض بیماری HPV در مردان و زنان

آگاه نبودن از سلامت شریک جنسی یا داشتن رابطه جنسی محافظت نشده احتمال ابتلا به بیماری HPV را افزایش می‌دهد. باتوجه‌به قدرت سرایت بیماری HPV، می‌توان گفت اکثر اشخاصی که روابط جنسی متعددی دارند به این بیماری مبتلا هستند؛ اما عوارض شدید زگیل تناسلی، بیشتر در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند خود را نشان می‌دهد.

خانم‌ها به نسبت آقایان در برابر عوارض این بیماری آسیب‌پذیرتر هستند. به‌عنوان مثال ابتلا به بیماری HPV یا زگیل تناسلی در زنان ممکن است منجر به ابتلا به سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد و دهان شود. یکی دیگر از عوارض زگیل تناسلی در زنان تغییر اندازه آن‎ها در دوران بارداری است. در دوران بارداری تغییرات هورمونی ممکن است موجب بزرگ‌شدن زگیل‌ها یا حتی افزایش تعداد آن‌ها شود. در چنین شرایطی دفع ادرار برای بانوان باردار بسیار سخت و دردناک خواهد بود. همچنین بسیاری از زگیل‌ها روی سطح خارج واژن در زمان زایمان دچار خون‌ریزی می‌شوند.

بهترین دکتر برای از بین بردن زگیل تناسلی

مراقبت‌های لازم برای کنترل و درمان ویروس HPV

برای درمان ویروس HPV هیچ راه قطعی وجود ندارد؛ اما می‌توان با به کارگیری روش‌هایی آن را کنترل و و از عود دوباره بیماری جلوگیری کرد. برخی از این توصیه‌ها و روش‌ها عبارتند از:

 • برای از بین بردن مو زائد ناحیه تناسلی به هیچ عنوان از تیغ و سایر مواد موبر استفاده نکنید. استفاده از ماشین‌های اصلاح با سرعت متوسط را جایگزین این موارد کنید.
 • از خاراندن ناحیه تناسلی بپرهیزید.
 • برای شست‌و‌شوی ناحیه تناسلی از لیف استفاده نکنید.
 • از خشک کردن ناحیه مورد نظر به صورت مالشی پرهیز کنید.
 • تعداد دفعات رابطه جنسی با همسر را تا حذف کامل ضایعات کاهش دهید.
 • بهتر است پروسه درمان را با شریک جنسی همیشگی خود شروع کنید.
 • از داشتن رابطه جنسی غیر ایمن بپرهیزید.
 • به صورت دوره‌ای و منظم توسط پزشک متخصص ویزیت شوید.
 • در طول دوره درمان سیستم ایمنی خود را تقویت و از عوامل تنش‌زا دوری کنید.

اگر پزشک هستید و می‌خواهید برای کلینیک خود بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات را تهیه کنید، همین حالا از طریق شماره 02188107070 با شرکت آفتاب فروزان آریا تماس بگیرید. از این طریق می‌توانید برای برآورد هزینه و قیمت دستگاه پلاسما فرکشنال، دستگاه لیزر CO2 و لیزر اندیگ با مشاورین ما در ارتباط باشید.

درمان زگیل تناسلی با بهترین دستگاه‌های لیزر؛ بدون درد و بدون عارضه!

در این مقاله لیزر را به عنوان موثر‌ترین روش برای از بین بردن زگیل تناسلی معرفی کرده و مزایا و کاربرد آن را بررسی کردیم. به شما توصیه می‌کنیم از درمان‌های خانگی، برای رفع زگیل تناسلی پرهیز کرده و با دیدن علائم این بیماری از یک پزشک متخصص کمک بگیرید. شما درباره این بیماری و روش‌های درمان آن چه نظری دارید؟ تجربیات خود را با ما در بخش نظرات درمیان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سریع ترین روش درمان زگیل تناسلی برای خانم‌ها و آقایان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *