درمان تیرگی کشاله ران با لیزر

دسته بندی ها : مقالات

آیا تیرگی کشاله ران، برای شما نیز اذیت‌کننده است؟ این تیرگی پوست ممکن است در برخی افراد سبب کاهش اعتمادبه‌نفس شده و از رفتن به استخر و پوشیدن مایو خودداری کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد به فکر درمان تیرگی کشاله ران با لیزر هستند. روش‌های متعددی برای درمان و رفع سیاهی کشاله ران وجود دارد که یکی از موثرترین آن‌ها لیزر است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد درمان تیرگی کشاله ران و ناحیه تناسلی ذکر کرده‌ایم؛ قطعا با مطالعه این موارد، دیگر هیچ دغدغه‌ای برای رفع تیرگی کشاله ران نخواهید داشت.

درمان تیرگی کشاله ران با لیزر؛ روشی موثر برای روشن‌سازی پوست

نحوه انجام رفع سیاهی کشاله ران با لیزر

در درمان تیرگی کشاله ران و ناحیه تناسلی با لیزر، انرژی حاصل از پرتوهای تمرکز یافته نور، روی لکه‌های تیره پوست هدایت می‌شود. امواج نوری پرانرژی در طول موج‌های مختلف باعث ایجاد گرما شده که این گرما باعث درمان تیرگی کشاله ران و رفع لکه‌های تیره پوست می‌شود.

معمولا با استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد نیز، کمی از میزان تیرگی کشاله ران کاسته می‌شود. دستگاه‌های لیزر رنگ‌دانه‌های پوست و مناطق تیره رنگ را تخریب کرده و در‌نتیجه با از بین رفتن ملانین پوست، کشاله ران سفید‌تر و روشن‌تر به‌نظر می‌رسد. توجه داشته باشید بسته به نوع و میزان تیرگی پوست، تعداد جلسه‌های درمان تیرگی کشاله ران و ناحیه تناسلی متفاوت است. به‌طور میانگین می‌توان گفت حداکثر مدت زمان لازم برای هر جلسه سفید کردن کشاله ران با لیزر حدود 30 دقیقه است.

رفع سیاهی کشاله ران با پرتوهای نوری دستگاه‌های لیزر

مزایای درمان تیرگی کشاله ران با لیزر؛ تجربه درخشش و سفیدی پوست

لیزر درمانی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای درمان تیرگی واژن و کشاله ران است. لیزر درمانی دوران نقاهت پیچیده و سختی ندارد و به‌راحتی می‌توانید با این روش طی چند جلسه به رفع تیرگی کشاله ران کمک کنید. از مزایای استفاده از لیزر برای رفع سیاهی کشاله ران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روشی غیر‌تهاجمی، بدون درد و خونریزی
 • انجام لیزر به‌صورت سرپایی و سریع
 • ماندگاری بالا

علاوه‌بر موارد فوق، باید گفت در اکثر موارد برای رفع تیرگی کشاله ران با لیزر، محدودیتی وجود نخواهد داشت. به عبارتی همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند؛ اما گاهی استفاده از لیزر برای رفع تیرگی به برخی از افراد هم‌چون افراد مبتلا به بیماری‌های موضعی، مبتلا به زگیل و تبخال تناسلی و افرادی که بیماری سیستمیک دارند، توصیه نخواهد شد.

یکی از دستگاه‌هایی که علاوه‌بر حذف موهای زائد در روشن‌سازی پوست کشاله ران نیز تاثیرگذار است، دستگاه لیزر الکساندرایت نام دارد. با استفاده از انواع دستگاه لیزر الکساندرایت می‌توان با یک تیر دو نشان زد؛ هم به درمان تیرگی کشاله ران با لیزر بدون درد و خونریزی کمک کرد و هم موهای زائد این ناحیه را حذف کرد.

لیزر درمانی؛ یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای درمان تیرگی کشاله ی ران

عوارض روشن‌سازی کشاله ران و واژن با لیزر؛ روشی تاثیرگذار با عوارض کم

رفع سیاهی کشاله ران با لیزر، عوارض خاصی برای خانم‌ها ندارد. تنها علائمی که شاید پس از استفاده از دستگاه‌های لیزر برای روشن‌سازی پوست بروز کنند، احساس سوزش و اندکی درد است. البته این علائم نیز احتمال دارد فقط در برخی افراد دیده شود. این سوزش، با پمادها و کرم‌هایی که پزشک پوست پس از لیزر به شما تجویز می‌کند به‌راحتی برطرف خواهد شد. فراموش نکنید که به‌هیچ‌عنوان نباید این پمادها را به‌صورت خودسرانه مصرف کنید.

یکی از دستگاه‌های لیزری که با استفاده از آن کمتر دچار سوزش کشاله ران پس از رفع تیرگی می‌شوید، دستگاه لیزر اچ اس آر است. یکی از کاربردهای این دستگاه علاوه‌بر رفع موهای زائد، درمان تیرگی پوست است. شما نیز می‌توانید با مشورت پزشک، از دستگاه لیزر اس اچ آر برای درمان تیرگی کشاله ران و ناحیه تناسلی استفاده کنید.

احساس سوزش و درد کم پس از انجام لیزر برای رفع سیاهی کشاله ران

نتیجه روشن‌سازی کشاله ران با لیزر تا چه مدت ماندگار است؟

به‌طورکلی می‌توان گفت نتیجه روشن‌سازی ناحیه کشاله ران با لیزر نسبتا طولانی است. البته فاکتورهایی نیز بر این مدت زمان ماندگاری تاثیرگذار هستند که یکی از آن‌ها نوع دستگاه و دیگری رعایت مراقبت‌های بهداشتی پس از لیزر است. به‌عنوان مثال ممکن است اثر روشن ماندن پوست با دستگاه میکرودرم ابریژن با اثر ماندگاری دستگاه لیزر SHR متفاوت باشد. به همین دلیل بهتر است پیش از انتخاب نوع دستگاه حتما با پزشک پوست مشورت کرده و هم‌چنین نکات بهداشتی و مراقبتی پس از لیزر را نیز رعایت کنید.

ماندگاری نسبتا طولانی لیزر برای روشن‌سازی کشاله ران

اقدامات لازم پیش از استفاده از دستگاه لیزر روشن‌کننده کشاله ران

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می‌پرسید «ایا لیزر پوست را سفید میکند» در پاسخ باید گفت نتیجه استفاده از این روش بستگی به اقدامات انجام شده توسط شما بعد از لیزر و نوع لیزر دارد. به عبارتی پیش از درمان تیرگی کشاله ران با لیزر باید اقداماتی را انجام دهید که در ماندگاری این روش تاثیرگذار هستند، این اقدامات عبارتند از:

 1. قبل از انجام لیزر در‌صورت وجود عفونت فعال واژینال ابتدا باید عفونت درمان شود.
 2. مدتی قبل و بعد از لیزر نباید برنزه کرد و آفتاب گرفت؛ درصورتی می‌توان بعد از آفتاب گرفتن یا برنزه کردن از لیزر استفاده کرد که پوست به رنگ طبیعی خود برگردد. البته در این مورد نیز باید با پزشک مشورت کرد.
 3. یک هفته قبل از لیزر، از هیچ کرم و لوسیون سفیدکننده‌ای در این ناحیه از بدن استفاده نکنید.
 4. شب قبل از لیزر حمام کنید.
 5. یک شب قبل از لیزر نزدیکی نداشته باشید.
 6. در‌صورت تمایل به استفاده از بی‌حس کننده باید یک ساعت قبل از انجام لیزر استفاده شود.

نکته مهم دیگری که برای انجام درمان تیرگی کشاله ران و ناحیه تناسلی باید در نظر بگیرید این است که انجام لیزر برای رفع تیرگی کشاله ران و واژن، یک هفته بعد از پایان پریود صورت گیرد.

توجه به رعایت نکات بهداشتی پس از رفع تیرگی کشاله ران برای دریافت نتیجه بهتر

مراقبت های لازم پس از رفع سیاهی کشاله ران و سفید کردن

نکاتی که باید پس از روشن‌سازی ناحیه کشاله ران با لیزر رعایت کنید، شامل موارد زیر می‌شود:

 • خودداری از نزدیکی تا 5 روز پس از لیزر
 • خودداری از پوشیدن لباس‌های تنگ و جایگزینی آن‌ها با شلوارهای راحت و گشاد
 • پرهیز از ورزش کردن به مدت حداقل 10 روز
 • استفاده مرتب از پمادی که برای سوزش ناحیه لیزر شده توسط پزشک تجویز می‌شود.
 • خشک کردن ناحیه لیزر شده پس از هر مرتبه شستن

با رعایت این نکات می‌توان از بروز سوزش و درد پس از لیزر نیز جلوگیری کرد. هم‌چنین در‌صورتی‌که به رعایت این نکات اهمیت دهید، ممکن است ماندگاری نتیجه لیزر نیز برای‌تان طولانی‌تر باشد.

رفع تیرگی کشاله ران و واژن با بهترین دستگاه‌های لیزر

در این مطلب در مورد رفع تیرگی کشاله ران و ناحیه تناسلی صحبت کردیم. اکنون می‌دانیم که استفاده از لیزر برای روشن‌سازی ناحیه کشاله ران چه مزایا و هم‌چنین عوارضی دارد. چنانچه تصمیم به انجام لیزر برای درمان تیرگی واژن و کشاله ی ران دارید، بهتر است در ابتدا با پزشک پوست در این باره مشورت کنید تا شرایط جسمی و فیزیکی شما را به‌طورکامل بررسی کند.

دستگاه‌های متعددی برای لیزر موهای زائد وجود دارد که انتخاب مناسب‌ترین دستگاه باید توسط پزشک صورت گیرد. پزشکان و متخصصان پوست برای کلینیک‌ها و مراکز زیبایی خود از دستگاه‌های گوناگون لیزر استفاده می‌کنندو این دستگاه‌ها از مجموعه آفتاب فروزان آریا قابل تهیه هستند. چنانچه شما نیز به‌عنوان پزشک قصد تهیه انواع دستگاه‌های لیزر را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه‌های روشن‌کننده پوست می‌توانید با شماره‌ 02188107070 تماس بگیرید. همکاران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “درمان تیرگی کشاله ران با لیزر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *