درمان چروک دور لب با ۶ راهکار موثر

دسته بندی ها : مقالات

اگر از روش‌های درمان پوستی استفاده کنید، چروک‌های اطراف لب همیشگی نخواهند بود. ایجاد چین‌وچروک روی صورت و به‌ویژه اطراف لب با بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد. بسیاری از افراد بعد از مشاهده اولین چروک‌ها به فکر روش‌های درمانی هستند. استفاده از co2 فرکشنال، هایفو، تزریق ژل، لیفت لب و لایه‌برداری میکرودرم آبریژن از روش‌های موثر برای رفع چروک اطراف لب به شمار می‌روند؛ هر کدام از روش‌های نام برده شده دوره نقاهت متفاوتی دارند. اگر شما هم به دنبال راهکاری برای درمان چروک دور لب هستید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

بررسی راه‌های درمان چروک دور لب در مجله آفا

۱. استفاده از دستگاه جوانسازی پوست؛ موثرترین روش بدون نیاز به جراحی

دستگاه‌های جوانسازی پوست از تکنولوژی جدید RF فرکشنال نیدلینگ برای ترمیم بافت پوست صورت استفاده می‌کنند. دوره نقاهت این دستگاه کوتاه است و باوجود غیرتهاجمی بودن آن، امکان استفاده در همه نقاط حساس را دارد.

در انواعی دیگر از دستگاه جوانسازی پوست از انرژی پلاسما استفاده می‌شود؛ به‌طور‌کلی انرژی پلاسما جایگاه ویژه‌ای در روش‌های جوانسازی پوست را به خود اختصاص داده است. دستگاه‌هایی با انرژی پلاسما برای تسریع دوره درمان و ریکاوری استفاده می‌شوند.

۲. لایه‌برداری پوست با روش درمانی میکرودرم ابریژن

لایه‌برداری با میکرودرم ابریژن یکی از روش‌های ترمیم و جوانسازی پوست دور لب است. در این روش لبه‌های نامنظم پوست با استفاده از میکرودرم ابریژن از بین می‌روند تا سطح پوست دور لب صیقل داده شود. میکرودرم ابریژن یکی از روش‌های غیرتهاجمی است که بدون ایجاد خراش، لایه بیرونی و ضخیم پوست را از بین می‌برد.

روش درمانی میکرودرم ابریژن دوره نقاهت ندارد و معمولا نتیجه درمان میکرودرم طولانی‌مدت است. یعنی افراد با استفاده از این روش درمانی برای همیشه از چین‌وچروک‌های جزیی و قدیمی اطراف لب خلاص می‌شوند. البته میزان اثربخشی این روش به شدت چروک و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد.

۳. هایفو؛ دستگاهی برای از بین بردن چروک دور لب

دستگاه هایفو یک روش غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست صورت به شمار می‌رود. در تکنولوژی این دستگاه از امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا به کار رفته است که برای درمان چروک، جای زخم و جوانسازی پوست کاربرد دارد. این دستگاه با لیفت پوست به رفع چین‌وچروک اطراف لب کمک می‌کند. امواج فراصوت با شدت بالا از لایه‌های پوستی رد می‌شوند و سلول‌های آن را به کلاژن‌سازی بیشتر تحریک می‌کنند.

تکنولوژی هایفو با نفوذ به لایه‌های عمیق پوستی باعث سفت شدن و لیفت صورت نیز می‌شود. از مزایای روش درمانی هایفو برای از بین بردن چروک دور لب می‌توان به مواردی مثل دوره نقاهت کوتاه، جلسه‌های درمانی با تعداد و زمان کم، هزینه کمتر نسبت به جراحی و بدون درد بودن آن اشاره کرد.

دستگاه هایفو؛ یکی از ابزارهای موثر و غیرتهاجمی برای رفع چروک اطراف لب

۴. دستگاه co2 فرکشنال؛ ابزاری موثر برای جوانسازی پوست دور لب

دستگاه co2 فرکشنال از جدیدترین تکنولوژی‌ روش‌های جوانسازی پوست به شمار می‌رود. پالس‌های لیزر فرکشنال کوتاه است و به همین دلیل عوارض احتمالی آن جزیی خواهد بود. این دستگاه با تسریع بازسازی پوست و تحریک کلاژن‌سازی برای درمان چروک اطراف لب استفاده می‌شود. باتوجه‌به سازوکار co2 فرکشنال، احتمال آسیب رساندن به بافت‌های سالم اطراف لب وجود ندارد.

دستگاه co2 فرکشنال یکی از روش‌های درمان چین‌وچروک است که معمولا تاثیرات آن تا چندین سال بر چهره فرد باقی می‌ماند. دوره نقاهت پس از استفاده از دستگاه  co2فرکشنال ده روز است. در این مدت نباید در مقابل تابش آفتاب قرار بگیرید. علاوه‌بر این، در دوران نقاهت پوست صورت پوسته پوسته می‌شود تا پوست جدیدتر رشد کند.

دستگاه co2 فرکشنال؛ راهکاری بدون درد برای رفع چروک اطراف دهان

 ۵. لیفت لب؛ روشی موثر برای درمان چروک دور لب

لیفت لب یکی از روش‌های کم‌تر متداول برای درمان چین و چروک صورت به شمار می‌رود. در این روش برش ضعیف تا پایه بینی ایجاد می‌شود. بعد از ایجاد خراش پوست درمانگر این قسمت را به سمت بالا می‌کشد تا چین‌وچروک لب از بین برود. در روش لیفت، لب بالاتر از محل قبلی خود قرار می‌گیرد. در نهایت پزشک با ترمیم محل خراش درمان پوست اطراف لب را کامل می‌کند.

رفع چین‌وچروک اطراف دهان با لیفت لب

۶. تزریق ژل؛ راهکاری برای رفع چین‌وچروک دور لب

ژل باعث صاف شدن و پر کردن چروک‌های اطراف لب می‌شود. این بافت نرم به‌راحتی زیر پوست حرکت می‌کند و چین صورت را از بین می‌برد. مواد تزریق چربی و ژل سازگار با بدن هستند و تزریق آن‌ها در کمتر از نیم ساعت انجام می‌شود. تزریق ژل عوارضی مثل کبودی و ورم را به دنبال دارد. واکنش‌های آلرژیک هم به‌ندرت در بعضی افراد دیده می‌شود.

تزریق ژل و چربی برای رفع چین‌وچروک اطراف لب، درمانی کوتاه مدت است که بعد از گذشت چند ماه یا چند سال اثر خود را از دست می‌دهد. برای رفع چروک دور لب از ژل‌های مختلفی استفاده می‌کنند. زیرا، رفع خطوط عمودی بالای لب که عمق کمتری نسبت به خط خنده دارند، ژل متفاوت‌تری نیاز خواهند داشت.

اگر به دنبال روشی مشابه با تزریق ژل هستید، پی‌آرپی صورت را نیز در نظر بگیرید؛ پی‌آرپی صورت از روش‌های دیگر غیرتهاجمی برای رفع چین‌وچروک است و عوارضی به همراه ندارد. روش پی آر پی صورت از تزریق ژل ماندگاری بالاتری دارد.

تزریق ژل و چربی؛ یکی از روش‌های رفع چین‌وچروک اطراف لب

استفاده از به‌روزترین دستگاه‌ جوانسازی پوست؛ روشی برای درمان قطعی چروک دور لب

در این مقاله به بررسی روش‌های موثر برای از بین بردن چروک دور لب پرداختیم. استفاده از دستگاه‌های جوانسازی پوست، دستگاه  co2 فرکشنال، هایفو، تزریق ژل و لایه‌برداری با میکرودرم آبریژن از بهترین روش‌های جوانسازی پوست اطراف لب به شمار می‌روند. مدت زمان تاثیرگذاری هر یک از این روش‌ها متفاوت است و از چند ماه تا چند سال تغییر می‌کند.

به‌طورکلی دستگاه‌های جوانسازی پوست تاثیر درمانی طولانی‌تری نسبت به روش‌های دیگر دارند. با این‌حال شدت چین‌و‌چروک نیز در اثربخشی یک روش تاثیرگذار است. استفاده از تکنولوژی‌های جدید مثل لیزر درمانی، استفاده از انرژی پلاسما و امواج رادیوفرکانسی طرفداران بیشتری دارند.

دستگاه‌های جوانسازی پوست مزایایی مثل تعداد جلسه‌های درمانی کم، طول نقاهت کوتاه، غیرتهاجمی بودن و اثربخشی طولانی را برای افراد ایجاد می‌کنند. به همین دلیل متقاضیان جوانسازی پوست از این روش‌ها استقبال بیشتری داشته‌اند؛ بنابراین اگر در یک کلینیک زیبایی مشغول به کار هستید از انواع دستگاه جوانسازی پوست با کارکردهای مختلف برای از بین بردن چروک لب استفاده کنید. شرکت آفتاب فروزان آریا (آفا) یکی از عرضه‌کنندگان معتبر انواع دستگاه جوانسازی پوست به شمار می‌روند. انواع دستگاه‌های درمان پوستی مثل co2 فرکشنال، هایفو و میکرودرم ابریژن را از شرکت آفا خریداری کنید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “درمان چروک دور لب با ۶ راهکار موثر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *