لیپوساکشن صورت چیست؛ بررسی هزینه، عوارض و مزایا

دسته بندی ها : مقالات

لیپوساکشن یکی از جراحی‌های موضعی است که فقط بین یک تا دو ساعت زمان را به خود اختصاص می‌دهد. طی این عمل کوتاه و بدون عوارض، بخشی از توده چربی از صورت یا بخش‌های مختلف بدن خارج می شود. عمل لیپوساکشن صورت نقاهت کوتاه دارد؛ زاویه‌سازی فک و کانتور کردن بخش‌های مختلف صورت با استفاده از لیپوساکشن و دستگاه‌های مربوطه انجام خواهد شد. در این مقاله به بررسی جزئیات این فرایند مثل هزینه لیپوساکشن صورت، عوارض و دستگاه‌های کاربردی این فرایند برای دریافت بهترین نتیجه می‌پردازیم.

بررسی همه جزئیات لیپوساکشن صورت در بلاگ آفاطب

عمل لاغری صورت؛ حذف توده چربی با لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن صورت یکی از عمل‌های رایج زیبایی برای برداشتن چربی‌های اضافه از ناحیه مورد‌نظر است. در واقع ساکشن چربی صورت با استفاده از انواع دستگاه های لاغری غیر تهاجمی، یک عمل کم‌تهاجمی و با عوارض بسیار محدود به شمار می‌رود. این عمل معمولا در مدت زمان 30 دقیقه تا یک ساعت انجام می‌شود. در ساکشن پوست صورت فقط چند گرم از بافت چربی گونه‌ها، چانه و گردن برداشته خواهد شد. با همین تغییر اندک صورت شما چند سال جوان‌تر و جذاب‌تر می‌شود.

در عمل لیپوماتیک صورت از امواج اینفراسونیک برای برداشتن چربی‌ها و تحریک فیبروبلاست‌ها برای کلاژن‌سازی استفاده می‌شود. این فرایند به دنبال آسیب سپتوم‌ها و تروما باعث جمع شدن پوست صورت خواهد شد. ایجاد نشدن نکروز و پرفوراسیون بافتی در صورت استفاده از امواج اینفراسونیک، یکی از عوارض لیپوساکشن صورت یعنی احتمال بازگشت چربی را به‌شدت کاهش می‌دهد.

لیپوساکشن؛ روشی کم‌تهاجمی برای حذف چربی صورت

ساکشن چربی صورت چگونه انجام می‌شود؟

اولین مرحله از اجرای لیپو ساکشن صورت، بی‌حسی موضعی است. سپس برش‌های بسیار کوچکی در پشت گوش، زیر چانه و گونه به‌وسیله دستگاه لیپوماتیک ایجاد می‌شوند. این برش‌ها بسیار ظریف و ریز هستند؛ بنابراین نیازی به نگرانی از به جا ماندن اسکار به‌عنوان لیپوساکشن صورت نخواهید داشت.

لوله کانول در دستگاه لیپوماتیک وارد ساختار صورت می‌شود و بافت چربی به‌طور دائمی از محل مورد‌نظر خارج خواهد شد. بعد از مکش چربی و بیرون آوردن لوله، برش‌ها با کمک بخیه بسته و پانسمان می‌شوند. برای افرادی با میزان مناسب الاستین و کلاژن در پوست، لیپو صورت پیشرفت بزرگی در زیبایی خواهد بود؛ اما افرادی که خاصیت کشسانی مناسب را در پوست خود ندارند، بعد از لیپوساکشن صورت به جراحی‌های زیبایی دیگری همچون لیفت صورت نیاز خواهند داشت.

حذف موضعی چربی صورت؛ یکی از کاربردهای لیپوساکشن صورت

انواع روش‌های اجرا لیپو فیس صورت چیست؟

توجه داشته باشید که عمل لیپوساکشن صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. البته مبنا و اصل کار در همه روش‌ها یکسان است. آنچه عمل لیپوساکشن صورت را متمایز می‌کند، به فناوری به‌کار رفته در هر روش مربوط می‌شود. در ادامه به معرفی روش‌های مختلف لیپوساکشن صورت می‌پردازیم.

استفاده از دستگاه لیپوماتیک؛ یکی از روش‌های حذف چربی موضعی در صورت

جراح در روش لیپوماتیک برش‌های تونل مانندی را روی صورت ایجاد می‌کند. کانول از این حفره‌ها عبور کرده و به بافت‌های عمیق چربی می‌رسد. در این روش لوله کانول با سرعت 600 دور بر ثانیه می‌چرخد و بافت‌های چربی را از بین می‌برد. هم‌زمان با از بین بردن بافت‌های چربی، کلاژن‌سازی نیز انجام می‌شود. به‌این‌ترتیب پوست صورت سفت و لیفت خواهد شد. به‌این‌ترتیب عوارض عمل لیپوساکشن به روش لیپوماتیک بسیار ناچیز است و شاهد شلی و افتادگی پوست نخواهیم بود.

خوشبختانه در کلینیک‌های معتبر، تجهیزات و دستگاه ساکشن چربی استانداردی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توان دوباره اندام رویایی خود را به‌دست آورد. بسیاری از کلینیک‌های ارائه‌دهنده خدمات زیبایی صورت و پوست، با پرداخت قیمت دستگاه لیپوساکشن، به ارائه خدمات لاغری موضعی با بهترین نتیجه اقدام می‌کنند.

استفاده از دستگاه لیپوساکشن ایواماتیک (Evamatic)؛ یکی از روش‌های لاغری به روش کم‌تهاجمی

دستگاه ایواماتیک، به‌عنوان جدیدترین نسل دستگاه لیپوماتیک، به محبوب‌ترین سیستم پیکرتراشی در بین جراحان پلاستیک و زیبایی دنیا تبدیل شده است. ایواماتیک (EVAmatic) بر پایه تکنولوژی منحصر‌به‌فرد N.I.L طراحی شده است. این وسیله یک روش غیر‌تهاجمی برای حذف موضعی چربی صورت و کانتور کردن این قسمت است. برای استعلام قیمت دستگاه لاغری در انواع ایواماتیک و لیپوماتیک با سایت آفا به‌عنوان عرضه‌کننده تجهیزات لاغری مراجعه کنید.

مزایای لیپو ساکشن پوست صورت چیست؟

ذخایر چربی موجود در بدن را می‌توان با ورزش یا رژیم غذایی تا حدی از بین برد؛ اما چربی‌های انباشته شده در صورت، به‌راحتی با تمرینات ورزشی یا رژیم غذایی خاص از بین نمی‌روند. با لیپوساکشن صورت، این امکان وجود دارد که در کوتاه‌ترین زمان چربی‌ها را به میزان استاندارد و به‌صورت دائمی از صورت خارج کرد. در ادامه به معرفی برخی از مهم‌ترین مزایای لیپوساکشن صورت می‌پردازیم.

 • لیپوساکشن صورت باعث زاویه‌سازی و ایجاد خط فک می‌شود.
 • این روش زیبایی کانتور‌های گردن را اصلاح و چهره را جذاب می‌کند.
 • عمل لیپوساکشن صورت به دوره نقاهت طولانی نیازی ندارد.
 • جای زخم و برش بعد از عمل دیده نمی‌شود.

پزشکان در کلینیک‌های زیبایی باید از دستگاه‌های به‌روز و جدید، برای حذف چربی‌ها و ساکشن صورت بیماران استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در‌مورد نحوه عملکرد هر دستگاه، مزایا و معایب به همراه بررسی طرحواره حذف چربی با دستگاه مورد‌نظر، پیشنهاد میکنیم با شرکت تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی آفا تماس بگیرید.

لیپوساکشن؛ یکی از روش‌های حذف چربی‌های اضافه

بررسی عوارض لیپوساکشن صورت

بسیاری از افرادی که می‌خواهند حذف چربی‌های صورت را با عمل لیپوساکشن انجام دهند، به‌دنبال پاسخ این سوال هستند که عوارض لیپوساکشن صورت چیست؟ عمل‌های زیبایی مطمئنا بدون عوارض نیستند؛ اما شدت و ضعف این عوارض در روش‌های مختلف، متفاوت خواهد بود. در مورد عمل لیپوساکشن نیز عوارض ناچیز و موقتی هستند. در ادامه به این عوارض اشاره خواهیم کرد.

 • التهاب و کبودی موقتی در صورت و گردن
 • محدودیت در حرکت گردن و صورت
 • عفونت و خون‌ریزی
 • ناهمواری در سطح پوست
 • امکان سوختگی در صورت استفاده از لیزر
 • احساس درد در ناحیه تحت درمان
 • بی‌حسی موقتی
 • آسیب دیدن عصب ناحیه تحت درمان

این عوارض با انتخاب مطب یا کلینیکی معتبر به حداقل خواهد رسید. این مراکز لوازم و تجهیزات خود را از شرکت تجهیزات پزشکی پوست و زیبایی معتبر تهیه می‌کنند. آفا با بیش از 15 سال سابقه در زمینه تولید و عرضه دستگاه‌های پزشکی، بهترین خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

لیست مراقبت‌های بعد از عمل لیپوساکشن صورت

بعد از انجام عمل لیپوساکشن صورت، بیمار برای رسیدن به بهترین نتیجه موظف به انجام برخی اصول مراقبتی خواهد بود.

 • تا چند هفته پس از لیپوساکشن صورت، نباید هیچ فشاری به صورت و گردن وارد شود. از خنده‎‌های شدید و گریه‌ و حرکات ناگهانی تا حد امکان پرهیز کنید.
 • برای کاهش درد از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • تا یک ماه پس از لیپوساکشن صورت، نباید در معرض تابش شدید نور خورشید قرار بگیرید.
 • تا چند ماه پس از عمل، باید از استعمال الکل و دخانیات پرهیز کنید.
 • دارو‌ها را طبق تجویز پزشک مصرف کرده و از درمان خودسرانه پرهیز کنید.

طبیعی است که بعد از ساکشن صورت، برای چند روز در ناحیه تحت درمان احساس درد داشته باشید. با به‌کارگیری اصول مراقبتی که به آن اشاره کردیم، ظرف 3 الی 4 هفته به بهبودی کامل خواهید رسید.

حذف چربی‌های صورت با دستگاه‌های لیپوساکشن مرکز آفا

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که لیپوساکشن صورت چیست و به چه روش‌هایی انجام می‌شود. لیپوساکشن روشی برای از بین بردن چربی موضعی است که در سراسر جهان با دستگاه‌های استاندارد در کلینیک‌های تخصصی زیبایی به منظور زیباسازی، رفع افتادگی و چین و چروک نواحی مورد‌نظر از جمله صورت انجام می‌شود.

چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص خرید دستگاه‌های لیپوساکشن و تزریق چربی دارید می‌توانید با مشاوران و متخصصان شرکت آفتاب فروزان آریا از طریق شماره 88107070-021 تماس بگیرید. به‌این‌ترتیب می‌توانید مشاوره‌های لازم را برای تهیه بهترین دستگاه‌های دنیای پزشکی جهان دریافت کنید. همچنین اگر از این روش زیبایی برای حذف چربی‌های صورت استفاده کرده‌اید، خوشحال می‌شویم که تجربه خود را با ما و خوانندگان در میان بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “لیپوساکشن صورت چیست؛ بررسی هزینه، عوارض و مزایا”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *