نانوفت چیست؟ + بررسی کاربرد و نقش آن در جوانسازی پوست

دسته بندی ها : مقالات

با تزریق چربی از روش نانوفت می‌توانید پوستی شفاف داشته باشید. با حل مشکلات پوستی از این روش، پوست شما دوباره شادابی و زیبایی گذشته خود را باز می‌یابد. در این مقاله به شما خواهیم گفت که تزریق چربی به روش نانوفت چیست و چه کاربردی برای رفع تیرگی‌ها و چین‌وچروک‌های پوست و رفع گودی زیر چشم دارد. همچنین به این موضوع اشاره خواهیم کرد که تزریق نانوفت چیست و چگونه انجام می‌شود؟ اگر شما نیز پوست آسیب‌دیده دارید، نانوفت روش مناسبی برای حل مشکلاتتان خواهد بود. به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت پاسخ سوالاتتان مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با روش نانوفت برای جوانسازی پوست

نانو‌فت؛ جدیدترین تکنولوژی تزریق چربی

یکی از تکنولوژی‌های جدید در حوزه زیبایی تزریق چربی به‌صورت نانو است. در ادامه به‌طور‌دقیق به شما خواهیم  گفت که نانوفت چیست؛ نانوفت (Nanofat) یک فناوری نوین برای انتقال و پیوند چربی است که در حوزه زیبایی و بازسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این فناوری چربی‌ها به‌طور خاص فیلتر شده و برای تزریق به نواحی مورد‌نظر به کار می‌روند. با فیلتر چربی در این روش، ذرات نانو به دست می‌آید که شامل درصد بالایی از سلول‌های بنیادی، سلول‌های اندوتلیال، مونوسیت‌ها، ماکروفاژها و گرانولوسیت‌ها می‌شود. با تزریق چربی به لایه‌های بالایی پوست، سلول‌های بنیادی فعال شده و تولید کلاژن افزایش می‌یابد. در این روش جوانسازی پوست برای تزریق محلول نانو‌فت به‌منظور ترمیم و جوانسازی پوست از چربی خود بیمار به‌صورت خرد شده استفاده می‌شود.

تعریف مفهوم نانوفت و تزریق چربی تصفیه شده

نحوه انجام نانو‌فت برای بهبود و جوانسازی پوست

در روش نانو‌فت برای جوان‌سازی، رفع چین‌وچروک‌ها، گودی‌ها و تیرگی‌ها از چربی خود بیمار استفاده خواهد شد. چربی مورد‌نظر برای تزریق از نواحی مختلف بدن همچون شکم، پهلو و ران گرفته می‌شود. در این روش سلول‌های چربی خرد‌شده به ناحیه مورد‌نظر تزریق خواهند شد. همه مراحل جوان‌سازی پوست در نانو‌فت مشابه روش تزریق چربی هستند. ابتدا ناحیه‌ای که برای برداشت چربی انتخاب شده است، به‌طورکامل بی‌حس خواهد شد. تخلیه چربی در نانوفت از طریق روش لیپوساکشن یا لیپوماتیک صورت می‌گیرد.

سپس چربی‌ها به‌طور‌دقیق تصفیه و بهترین بافت چربی به‌همراه سلول‌های بنیادین از موادی همچون خون و مایعات دیگر جدا خواهند شد. چربی نانو نسبت به چربی معمولی غلظت بالاتری دارد و باعث افزایش حجم، بازسازی و بهبود کیفیت پوست می‌شود.

کاربردهای نانو‌فت در حوزه زیبایی و جوان‌سازی پوست

تزریق چربی به روش نانوفت کاربردهای مختلفی در حوزه زیبایی همچون زاویه سازی، فرم‌دهی، لیفت پوست صورت، حجم‌دهی، رفع چین‌وچروک‌ها، روشن شدن پوست صورت، رفع سیاهی زیر چشم و فرورفتگی‌ها دارد. با تزریق نانو‌ذرات چربی، حجم پوست افزایش می‌یابد و پوست به‌صورت طبیعی به سمت بالا جمع می‌شود. این موضوع باعث کاهش چین‌و‌چروک، بهبود انعطاف‌پذیری و جوانسازی پوست خواهد شد.

همچنین نانوفت حاوی مواد مغذی و سلول‌های بنیادین است که باعث آبرسانی و تغذیه پوست می‌شود. با تزریق چربی نانو، مواد مغذی و رطوبت به پوست انتقال می‌یابند. توجه داشته باشید که با‌توجه‌به عواملی همچون سن، وضعیت پوست و نیازهای خاص هر فرد نتایج نانوفت برای هر بیمار ممکن است متفاوت باشد.

کاربرد نانوفت برای حفظ چین‌وچروک و گودی زیر چشم

مزایای جوانسازی پوست از روش نانو‌فت؛ سازگاری بالا و اثربخشی مطلوب

افراد برای رفع مشکلات پوستی‌شان معمولا به‌دنبال یک گزینه مناسب و روشی هستند که مزایای متعددی داشته باشد. برای پاسخ به این نیازتان برای روش درمانی مناسب، به شما خواهیم گفت مزایای نانوفت چیست؛ در روش نانوفت از چربی خود بیمار به‌عنوان منبع مورد‌نیاز برای رفع مشکلات پوستی استفاده می‌شود. در‌نتیجه این روش سازگاری بالایی دارد و موجب ابتلا به آلرژی نخواهد شد. تزریق چربی به روش نانو مزایای مهم دیگری نیز دارد. در ادامه خواهیم گفت که  مزایای نانوفت زیر چشم و نانوفت صورت چیست.

نتایج بلند مدت از مزایای نانوفت برای درمان مشکلات پوستی

یکی از کاربردهای اصلی نانوفت رفع گودی زیر چشم، بازسازی و جوانسازی پوست و رفع چین‌وچروک در نواحی مختلف صورت است. با‌توجه‌به اینکه نتایج نانوفت بین 9 تا 18 ماه ماندگار هستند، بسیاری از افراد برای حل مشکلات پوستی خود به استفاده از این روش علاقه‌مند شده‌اند. بعد از گذشت این مدت در صورت بازگشت تیرگی‌ها و چین‌وچروک‌ها، به ترمیم مجدد نیاز خواهید داشت.

دوره نقاهت کوتاه و جوانسازی پوست بدون نیاز به جراحی

درمان مشکلات پوستی و حذف چین‌وچروک‌ها در روش نانوفت به‌وسیله تزریق چربی و بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. این موضوع باعث جلوگیری از برش و تخریب پوست خواهد شد. در‌نتیجه روش نانوفت به‌نسبت روش‌های تهاجمی دوره نقاهت کوتاه‌تر و زمان بهبودی سریع‌تری دارد. بعد از تزریق چربی، مشاهد التهاب در محل تحت درمان طبیعی خواهد بود. بعد از دو هفته می‌توانید نتیجه کامل درمان را مشاهده کنید. از آنجایی‌که چربی تزریق شده از بدن خود بیمار برداشته می‌شود، بدن به‌راحتی و بدون عفونت، چربی را می‌پذیرد. در‌نتیجه این روش هیچ‌گونه ریسکی برای بیمار ندارد.

آشنایی با مزایای روش تزریق چربی نانوفت

کاندید مناسب نانوفت؛ روشی مناسب برای گروه‌های سنی مختلف

استفاده از روش نانوفت هیچ‌گونه محدودیت سنی ندارد. در‌نتیجه همه افرادی که پوست آسیب‌دیده دارند، از این روش می‌توانند برای حل مشکلات پوستی همچون درمان سریع آفتاب سوختگی صورت، گودی زیر‌چشم و حذف چروک‌های دور چشم استفاده کنند. البته برای استفاده از نانوفت، باید در نواحی انتقال از حجم چربی مناسب برخوردار باشید. میزان برداشت چربی در روش نانوفت حدود 3 تا 4 لیتر است. معمولا پهلو و ران‌ها محل مناسبی برای برداشت این میزان چربی هستند.

نانوفت؛ روشی نوین برای جوانسازی و زیبایی پوست

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که نانوفت چیست و چه مزایایی دارد. در این روش برای درمان مشکلات پوستی همچون رفع چین‌وچروک، اسکار و لکه‌های پوستی مختلف، رفع گودی زیر چشم و تیرگی پوست از چربی تصفیه‌شده خود بیمار استفاده می‌شود. باتوجه‌به سازگاری بالا و بدون ریسک بودن نانوفت، این روش برای هر گروه سنی مناسب است. به‌عنوان مثال چه شما فردی جوان با پوستی آسیب دیده داشته باشید، چه فردی سالخورده استفاده از این روش برایتان اثربخش خواهد بود.

مجموعه آفاطب در حوزه عرضه دستگاه‌های زیبایی و جوانسازی پوست فعالیت دارد. این مجموعه در نظر دارد تا  بهترین محصولات، دستگاه‌های پزشکی تولید داخل و وارداتی با رویکرد نوآورانه و خلاقانه، همراه با اطمینان از نتایج درمانی را به مراکز زیبایی و پزشکان فعال در حوزه سلامت عرضه کند. با دریافت اطلاعات درباره دستگاه‌های مجموعه آفا می‌توانید با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نانوفت چیست؟ + بررسی کاربرد و نقش آن در جوانسازی پوست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *