برای کوچک کردن بینی، آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما؟

دسته بندی ها : مقالات

این روزها به‌دلیل هزینه‌های بالای عمل زیبایی بینی، روش‌هایی هم‌چون تزریق آنزیم بینی و استفاده از دستگاه پلاسمیج بسیار مورد استقبال خانم‌ها و حتی آقایان قرار گرفته است. اما برای اکثر افراد این سوال مطرح می‌شود که آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما؟ در ادامه این مطلب، نکاتی وجود دارد که با دانستن آن‌ها می‌توانید، بهترین روش را برای کوچک کردن بینی خود انتخاب کنید.

آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما

پلاسما جت بینی چیست؟ روشی نوین برای کوچک کردن بینی

پلاسما تراپی بینی توسط دستگاه پلاسمیج، برای کوچک کردن این عضو بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در روش پلاسما جت، پلاسما به نقاط مختلف بینی تابانده می‌شود. این نقاط معمولا فاصله‌های بسیار کمی (حدود ۰.۵ میلی‌متر) با یکدیگر دارند. نفوذ پلاسما به لایه‌های زیرین پوست باعث انقباض لایه‌ها شده و در نتیجه سبب لیفت بینی و فرم بخشیدن به آن خواهد شد. مدت‌زمان انجام این روش بسیار کوتاه بوده و هر جلسه از پلاسماجت بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول می‌کشد.

کوچک کردن بینی با روش پلاسما جت و استفاده از دستگاه پلاسمیج، غیر‌تهاجمی بوده و با درد و خونریزی همراه نخواهد بود. به‌همین دلیل برای افرادی که از جراحی می‌ترسند یا به هر دلیلی نمی‌توانند جراحی زیبایی داشته باشند، این روش بسیار مناسب است. هزینه پلاسماجت بینی در شهرها و در کلینیک‌های مختلف متفاوت خواهد بود. اما نکته حائز اهمیت این است که برای فرم دادن بینی با این روش، از دستگاهی به‌روز و باکیفیت استفاده شود. به‌همین دلیل خرید دستگاه پلاسما برای کلینیک‌ها و مطب‌های زیبایی اهمیت بسیاری دارد.

پلاسما جت بینی؛ روشی نوین برای کوچک کردن بینی

آنزیم بینی چیست؟ روشی غیر‌تهاجمی برای فرم دادن بینی

در ادامه بحث «آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما» پیشنهاد می‌شود با روش تزریق آنزیم نیز آشنا شوید. یکی از روش‌های جدید برای کوچک کردن و فرم دادن بینی‌های گوشتی، تزریق آنزیم است. ماده مورد استفاده در این روش، آنزیم هیالاز است. روند تزریق آنزیم هیالاز با ضدعفونی ناحیه مورد‌نظر شروع می‌شود. سپس دوز مشخصی آنزیم به بافت بینی تزریق خواهد شد. این تزریق با‌توجه‌به نیاز بیمار و نتیجه درخواستی، بین ۲ تا ۶ جلسه انجام می‌شود.

آنزیم بینی؛ روشی غیر‌تهاجمی برای فرم دادن بینی

آنزیم بهتره یا پلاسما؟ بررسی تفاوت‌های پلاسما و آنزیم بینی

اکنون که پاسخ سوال «پلاسما جت بینی چیست» را دریافت کردید و با روش تزریق آنزیم به بینی نیز آشنا شدید، حالا نوبت به بررسی تفاوت‌های این دو روش می‌رسد. دو نوع از روش های کوچک کردن بینی که این روزها طرفداران بسیاری دارند، تزریق آنزیم و پلاسما جت هستند. هر کدام از این روش‌ها، با‌توجه به شرایط افراد و انتظاراتی که از درمان دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آن‌جا که ساختار بینی ظرافت خاصی دارد و پوست آن نازک است؛ بنابراین برای استفاده از روش‌های مختلف جوانسازی پوست ، باید نکات مهمی را مدنظر قرار داد تا بتوان نتیجه رضایت‌بخشی را دریافت کرد. برای بررسی اینکه  آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما، به تفاوت این روش می‌پردازیم.

تفاوت در کاندیدای مناسب برای تجربه آنزیم بینی و پلاسما جت

پلاسما جت یا استفاده از دستگاه پلاسمیج و هم‌چنین آنزیم بینی هر دو روش‌های مناسبی برای فرم دادن بینی هستند. اما بر اساس شرایط افراد ممکن است برخی برای تزریق آنزیم بینی و برخی برای پلاسما جت کاندید مناسب‌تری باشند. به‌عنوان مثال تزریق آنزیم برای افرادی که قصد کوچک کردن بینی، تنظیم تقارن حفره‌های آن و فرم‌دهی قسمت گوشتی بینی دارند، بسیار مناسب خواهد بود.

در‌صورتی‌که پلاسما جت مناسب افرادی است که می‌خواهند، یک بینی سربالا و استخوانی داشته باشند. در واقع اگر بینی شما دچار افتادگی شده باشد، بهترین گزینه استفاده از دستگاه پلاسمیج خواهد بود؛ زیرا كوچك كردن بيني با پلاسما جت روشی موثر برای لیفت بینی محسوب می‌شود. پلاسما جت علاوه بر کوچک کردن بینی مزایای اثر بخش دیگری نیز دارد، برداشتن خال با پلاسما یکی از این کاربرد های مهم است. هم‌چنین اگر برای شما سوال است که مزایای پلاسما درمانی پوست چیست، با مطالعه مقاله آفتاب فروزان آریا، می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید‌.

پیلاسما جت بینی؛ روشی موثر برای زیبایی بینی‌های افتاده

تفاوت عوارض آنزیم بینی و پلاسما جت؛ کوچک کردن بینی با عوارض کمتر از طریق دستگاه پلاسمیج

در ادامه پاسخ به سوال آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما، باید به تفاوت در عوارض این دو روش نیز اشاره کرد. ریسک بروز عوارض آنزیم بینی کمی بالاتر از روش كوچك كردن بيني با پلاسماجت است. زیرا این روش نیاز به تجربه و تخصص بالا دارد. هم‌چنین با تزریق آنزیم به بینی در ناحیه اشتباه و دوز نامناسب، عوارض جبران‌ناپذیری را به بار می‌آورد. از جمله عوارض آنزیم بینی، می‌توان به آسیب بافت و نکروز بینی در برخی از موارد اشاره کرد.

در مورد عوارض پلاسما جت بینی نیز باید گفت که این روش کم‌‌تهاجمی‌تر و کم‌ریسک‌تر از آنزیم است. به‌طورکلی برای این روش عوارض بلند مدتی گزارش نشده و بیشتر مربوط به تورم، قرمزی و سوزش نواحی در روزهای اولیه است.

 پلاسما جت بینی؛ روشی کم‌‌تهاجمی‌تر و کم‌ریسک‌تر از آنزیم

تفاوت در قیمت آنزیم بینی و هزینه استفاده از دستگاه پلاسمیج

هزینه این دو روش بسته به شرایط، تعرفه‌های کلینیک، مواد مصرفی و معاینات پیش از جلسات درمانی متفاوت است. به‌طورکلی قیمت آنزیم بینی و هزینه پلاسما جت نزدیک به هم و با در نظر گرفتن شرایط و اهداف خود از درمان، مقرون به‌صرفه‌تر از جراحی بینی خواهد بود. البته ناگفته نماند که هزینه هر جلسه پلاسما جت کمی کمتر از تزریق آنزیم بینی است. به‌همین دلیل پلاسما جت را می‌توان روشی موثر و مقرون‌به‌صرفه برای کوچک کردن و فرم دادن بینی به‌شمار آورد.

هزینه تزریق آنزیم بینی؛ بیشتر از استفاده از روش پلاسما جت

آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما؟ انتخابی درست با مشورت پزشک متخصص

در این مقاله به شرح پاسخ سوال «آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما» پرداختیم. اکنون با توضیح هر کدام از این روش‌ها و بررسی شرایط خود، می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین روش را، برای کوچک کردن بینی خود انتخاب کنید. البته باید پیش از هر چیز نسبت‌به هر دو روش و مزایا، معایب، عوارض و ماندگاری هر کدام آگاهی کامل کسب داشته باشید. سپس با چند پزشک متخصص مشورت کرده و طی این فرآیند اهداف و انتظارات خود را بیان کنید. چنانچه در مورد استفاده از دستگاه پلاسمیج سوال یا ابهامی داشتید، با تماس به شماره 02188107070 با کارشناسان آفاطب مشورت کنید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برای کوچک کردن بینی، آنزیم بینی بهتر است یا پلاسما؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *