چه مدت بعد از لیزر موها شروع به رشد کردن می‌کنند؟‌

دسته بندی ها : مقالات

همه افراد پس از لیزر این سوال را از اپراتور خود می‌پرسند که چه‌قدر طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند؟ تعداد بسیاری از افراد تصور می‌کنند که بلافاصله پس از انجام لیزر، موهایشان در همان روز دچار ریزش می‌شود؛ درحالی‌که این تفکر به هیچ‌وجه درست نیست و آنچه که در عمل اتفاق می‌افتد کاملاً متفاوت است.

بررسی زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر

ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد یک مرحله طبیعی است که در هر فرد متفاوت خواهد بود. زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر به مسائل گوناگونی هم‌چون رنگ مو، نوع پوست و ناحیه مورد ‌نظر بستگی دارد. برای اینکه بدانید زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر چه موقع است، به شما پیشنهاد می‌کنیم 5 دقیقه از وقتتان را به مطالعه این مقاله اختصاص دهید.

نحوه ریختن موها بعد از لیزر و عوامل موثر بر آن

بسیاری از افراد انتظار دارند که در همان روز یا صبح روز بعد از انجام لیزر، موهایشان شروع به ریختن کند. اما باید بگوییم که این انتظار کاملا اشتباه است. لیزر موهای زائد یک روند درمانی بسیار تاثیرگذار و بادوام برای از بین بردن موهای بدن است، اما از طرفی شما برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود باید صبور باشید. به‌طورکلی این موضوع که چه زمانی به نتیجه دلخواه خود می‌رسید، به عوامل زیر بستگی دارد:

  • توانایی مهارت و تجربه متخصص لیزر موهای زائد که به او مراجعه کرده‌اید.
  • ناحیه مورد نظر برای لیزر درمانی
  • رنگ مو
  • رنگ پوست
  • جنس مو
  • وجود اختلالات هورمونی

در پروسه بعد از لیزر موهای زائد بدن، فولیکول مو طی فرآیند لیزر کردن دچار تخریب می‌شود. بدین ترتیب بدن شروع به جایگزین‌ کردن فولیکول‌ها در نواحی مورد‌نظر می‌کند. در‌این‌صورت فولیکول‌های مو به‌صورت پوست مرده از بدن خارج می‌شوند و ریزش مو صورت می‌گیرد.

لیزر موهای زائد؛ روند درمانی بسیار تاثیرگذار و بادوام

چند روز بعد از لیزر موها میریزد؟ زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر

به‌طور کلی می‌توان گفت موها بلافاصله بعد از لیزر نمی‌ریزند، بلکه حدود یک تا سه هفته پس از انجام اولین جلسه، ریزش مو به‌آرامی شروع می‌شود. روند ریزش موهای زائد بعد از انجام لیزر پس از اولین جلسه به آهستگی شروع شده و تنها حدود 15 تا 20 درصد موهای شما از بین می‌رود. سپس در هر جلسه لیزر درمانی، تقریبا 30 درصد از موهای زائد در ناحیه‌ای که مد‌نظر دارید از بین می‌روند. بدین ترتیب می‌توان گفت که بعد از ۶-۸ جلسه، یک نتیجه رضایت‌بخش خواهید داشت. اما بعد از آن، طبق نظر پزشک باید شارژ‌های سالانه انجام دهید تا مو‌های زائد مجددا برنگردند.

از آن‌جایی که عملکرد دستگاه‌های لیزر با یکدیگر متفاوت است، زمان ریزش مو بعد از لیزر ممکن است کمی متغیر باشد. به‌عنوان مثال احتمال دارد زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر با دستگاه لیزر اندینگ یا دستگاه اکسنتو در افراد مختلف، تفاوت‌هایی جزئی داشته باشد.

ریزش مو پس از انجام اولین جلسه لیزر؛ حدود یک تا سه هفته بعد

چرخه و سیکل ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد در افراد مختلف متفاوت است!

موها در فواصل زمانی خاصی رشد می‌کنند؛ به‌همین دلیل باید در زمان خاصی تحت درمان قرار بگیرند. به‌طور متوسط حدود سه هفته پس از انجام لیزر با دستگاه لیزر دایود یا سایر دستگاه‌ها، زمان رشد موها فرا می‌رسد. در همین حین، موهای زائد نواحی لیزر شده شروع به ریزش خواهند کرد. پس از ریزش کل موهای نواحی لیزر شده، تا مدتی هیچ مویی در آن ناحیه رشد نخواهد کرد و زمانی که دوباره موهای زائد شروع به‌رشد کنند، نوبت بعدی جلسه لیزر شما خواهد بود. این پروسه تا زمانی که تاثیر لیزر موهای زائد به‌طور کامل در نواحی مورد نظر اعمال شود، ادامه پیدا خواهد کرد.

چرخه و سیکل ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

زمان لازم برای ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد

برای این که شاهد ریزش چشمگیر موها بعد از لیزر موهای زائد باشیم، باید با صبوری تعداد جلسات لیزر تعیین شده از سوی پزشک را تکمیل کنیم. چرخه ریزش تارهای مو بعد از لیزر موهای زائد بعد از گذشت 1 هفته از لیزر شروع می‌شود و ممکن است تا 2 هفته ادامه داشته باشد. بدین‌ترتیب در‌صورت تکمیل نکردن جلسات به‌طور منظم، شاهد بازگشت مجدد موهای زائد خود خواهیم بود.

زمان لازم برای ریزش موها بعد از لیزر کردن برای هر فرد متفاوت خواهد بود. به‌همین دلیل تعداد جلسات برای برخی افراد 6 تا 8 جلسه و برای برخی دیگر 8 الی 12 جلسه خواهد بود. زمان لازم برای ریزش مو و هم‌چنین تعداد جلسات به میزان گستردگی موهای زائد، ضخامت موها، پاسخ‌دهی بدن به اشعه لیزر، نوع دستگاه لیزر و برگزاری منظم جلسات لیزر بستگی دارد.

به‌عنوان مثال زمان ریزش مو بعد از لیزر موهای زائد در خانم‌ها نسبت به آقایان کمتر است. زیرا در بدن آقایان هورمون مردانه تستوسترون باعث رشد بیشتر و سریع‌تر موها می‌شود.

مراکز و کلینیک‌های درمانی برای خرید بهترین دستگاه لیزر نظیر خرید لیزر الکساندرایت، با اثربخشی بالا و سریع، می‌توانند از سایت آفتاب فروزان آریا اقدام کنند.

کمتر بودن زمان ریزش مو بعد از لیزر موهای زائد در خانم‌ها نسبت به آقایان

ریزش موها بعد از لیزر کردن موقتی است!

در مورد دائمی بودن ریزش مو بعد از لیزر باید بگوییم: تقریبا 90% موهای زائد پس از تکمیل جلسات لیزر به‌طور دائمی از بین می‌روند. هم‌چنین به‌منظور درمان پاهای توت فرنگی باید برای همه جلسات به‌طور منظم و کامل به کلینیک مراجعه کنید تا این مشکل به‌طور کامل برطرف شود.

البته عواملی وجود دارند که باعث رشد مجدد موهای زائد می‌شوند. از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به اختلالات هورمونی، حاملگی، وراثت، بیماری زمینه‌ای و واکنش به برخی داروها اشاره کرد. دراین‌صورت بهتر است افرادی که به این مشکلات مبتلا هستند، تا زمانی که برای حل آن‌ها اقدام نکرده‌اند، از لیزر موهای زائد بدن خود خودداری کنند.

معمولا پس از 6 ماه تا 1 سال پس از آخرین جلسه لیزر موهای زائد، باید برای جلسه شارژ نیز مراجعه کنید؛ فراموش نکنید که زمان این مورد بستگی به بدن شما خواهد داشت. اگرچه ماندگاری اثرات لیزر موهای زائد ممکن است از چند ماه تا چند سال ادامه داشته باشد اما رفع دائمی موهای زائد را تضمین نمی‌کند.

ریزش 90% موهای زائد پس از تکمیل همه جلسات لیزر

آب و هوا چه‌قدر در ریزش موها بعد از لیزر موهای زائد تاثیر گذار است؟

تنها مسئله‌ای که در مورد تاثیر آب و هوا بر لیزر توصیه می‌شود، این است که نواحی حساس را در فصل سرد سال لیزر کنید. در واقع افرادی که می‌خواهند برای از بین بردن موهای شکم، بیکینی و زیر بغل اقدام کنند برای جلوگیری از حساسیت پوستی، لیزر را در فصل پاییز یا زمستان انجام دهند.

تاثیرات آب و هوا در لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد بدن با دستگاه‌های پیشرفته و به‌روز آفا

در این مقاله زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر را بررسی کردیم. اکنون دریافتیم که ریزش موها بعد از لیزر در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان یک زمان دقیق را برای همه تعیین کرد. از آن‌جایی‌که ریزش موها به پارامترهایی نظیر سن، اختلالات هورمونی، ضخامت موها و تیپ پوستی بستگی دارد، نباید انتظار داشت زمان ریزش موها بعد از لیزر کردن در همه افراد یکسان باشد.

لیزر به‌صورت قطعی و در زمان کوتاه شما را به نتیجه دلخواهتان می‌رساند. آفا برترین دستگاه‌های مراقبت از پوست و لیزر موهای زائد بدن را در اختیار پزشکان و کلینیک‌های تخصصی می‌گذارد. پزشکان از سراسر ایران برای تهیه دستگاه‌های لیزر و عرضه خدمات باکیفیت به بیماران و مراجعه‌کنندگان، می‌توانند با شماره‌ 02188107070 تماس بگیرند.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چه مدت بعد از لیزر موها شروع به رشد کردن می‌کنند؟‌”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *