درمان بیماری‌های پوستی و صاف شدن پوست صورت با لیزر چقدر حقیقت دارد؟

دسته بندی ها : مقالات

بسیاری از زیباجویان لیزر را به عنوان راهی برای رفع مو‌های زائد می‌شناسند؛ عده‌ای نیز، لیزر را روشی معجزه‌گر برای جوان‌سازی پوست می‌دانند. برخی هم به دلیل عوارض احتمالی لیزر، از آن روی‌گردان‌اند. در حقیقت امروزه از لیزر نه‌تنها در امر زیبایی و رفع مو‌های زائد، بلکه برای سلامتی و درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی استفاده می‌کنند. درمان لک و پیس با لیزر یکی از موارد بسیار شایع و پرطرفدار در دنیا است. چنانچه شما هم شنیده‌اید که لیزر قابلیت برطرف کردن بسیاری از مشکلات پوستی و ضایعات را دارد، با ما همراه شوید. در این مقاله توضیحاتی درباره بیماری‌های پوستی قابل‌درمان با لیزر به شما عزیزان ارائه می‌کنیم و به سوال «آیا لیزر پوست صورت را صاف می‌کند؟» پاسخ می‌دهیم.

آیا با لیزر پوست صاف میشود

صاف شدن پوست صورت با لیزر؛ درمان پیسی با لیزر (ویتیلیگو یا برص) امکان دارد؟

ویتیلیگو زمانی رخ می‌دهد که سلول‌های تولید کننده رنگدانه از بین بروند یا تولید و ایجاد ملانین (رنگدانه پوست، مو و چشم) در بدن متوقف شود. با ابتلای فرد به بیماری پیسی (ویتیلیگو)، روی پوست لکه‌هایی سفید و کمرنگ‌تر از رنگ طبیعی پوست ایجاد می‌شود. بیماری ویتیلیگو ناشی از اختلال در سیستم ایمنی، عوامل وراثتی، استرس و آفتاب شدید است.

روش‌های زیادی برای درمان بیماری برص یا پیسی وجود دارد؛ درمان دارویی، نوردرمانی با اشعه UVB، اشعه فرابنفش، رنگ زدایی و لیزر جوانسازی و درمانی برخی از راه‌های کنترل و درمان پیسی هستند. لازم به ذکر است که لیزر به تنهایی برای کنترل و درمان ویتیلیگو کافی نیست! پزشک متخصص باید در کنار لیزر و بسته به شدت بیماری، مجموعه‌ای از روش‌های درمانی مختلف را برای کنترل و معالجه پیسی تجویز می‌کند.

لیزر پوست صورت؛ آیا کک‌ومک با لیزر درمان می شود؟

کک‌ومک (لکه‌های ریز قهوه‌ای) معمولا در اوایل عمر فرد بیمار روی پوست وی ظاهر می‌شود. این لکه‌ها در ماه‌های تابستان زیاد شده و در فصل زمستان کم و محو می‌شود. اصلی‌ترین دلایل

ایجاد عارضه کک‌ومک به ژنتیک، تابش نور شدید آفتاب و بیماریهستند. این لکه‌های ریز قهوه‌ای در سنین 40 تا 45 سالگی برطرف می‌شوند؛ اما اغلب بیماران ترجیح می‌دهند تا قبل از رسیدن به این سن کک‌ومک را درمان کنند.

یکی از راه‌های پیشنهادی پزشک برای رفع کک‌ومک، استفاده از لیزر است.  لیزر می‌تواند لکه‌های ریز قهوه‌ای را کمرنگ کند؛ اما آیا می‌توان با لیزر به‌طورقطعی کک‌و‌مک را درمان کرد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که با کمک لیزر، می‌توان به طور موقت و برای یک دوره طولانی کک‌ومک را از بین برد؛ اما رفع دائمی آن با لیزر به عواملی چون ژنتیک و نوع پوست بیمار بستگی دارد.

لیزر برای صاف شدن پوست

از بین بردن جای سوختگی قدیمی و جدید با لیزر

از لیزر می‌توان برای از بین بردن جای سوختگی روی پوست، بریدگی و زخم استفاده کرد. لیزر فرکشنال پلاسماژ و لیزر اربیوم برخی از جدیدترین انواع لیزرها برای معالجه جای سوختگی روی پوست هستند. لارم به ذکر است که پزشک متخصص همراه با لیزر، درمان دارویی نیز تجویز خواهد کرد.

لیزر درمانی نمی‌تواند پوست فرد بیمار را به حالت قبل از سوختگی برگرداند، اما می‌تواند درصد بهبودی را افزایش داده و عمق سوختگی را کاهش دهد. صاف شدن پوست صورت با لیزر تا حد بسیار بالایی قابل انجام است.

لیزر پوست صورت؛ سریع‌ترین روش برای از بین بردن جای جوش

با اینکه جوش‌ها و آکنه‌ها بعد از مدتی بهبود می‌یابند و خوب می‌شوند، اما جای آن‌ها روی صورت باقی می‌ماند و عارضه پوستی یا اسکار ایجاد می‌کند. در چنین شرایطی پزشک با در نظر گرفتن غیرفعال بودن آکنه، برای ازبین‌بردن جای جوش فرد بیمار، لیزر را تجویز می‌کند. لیزرهایی که برای از بین بردن جای جوش استفاده می‌شوند، در دو گروه سوزاننده و غیرسوزاننده قرار می‌گیرند.

لیزر سوزاننده ( دستگاه co2 فرکشنال ) لایه نازکی از پوست را برداشته و دوره نقاهت طولانی دارند. لیزر‌های غیر سوزاننده، لایه‌برداری نمی‌کند و بافتی از پوست را از بین نمی‌برند، فقط تولید کلاژن را بیشتر می‌کنند. دوره نقاهت لیز غیر سوزاننده کوتاه است و تاثیر آن از لیزر سوزاننده کمتر است.

سفید شدن پوست با لیزر

درمان و رفع لک حاملگی با لیزر؛ صاف شدن پوست صورت با لیزر

لک حاملگی که به عنوان ملاسما، یا ماسک حاملگی نیز شناخته می‌شود اغلب برای خانم‌های باردار 20 تا 40 ساله رخ می‌دهد. این لکه‌ها که روی پیشانی، لب بالا و گونه‌ها می‌افتند به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می‌شوند. این لکه‌ها اکثرا با زایمان از بین می‌روند اما تعدادی نیز همچنان باقی می‌مانند؛ برای درمان آن‌ها می‌توان از لیزر استفاده کرد. باید به این نکته هم اشاره کرد که به دلیل تغییرات هورمونی، ملاسما یا ماسک حاملگی درمان کاملی ندارد اما می‌توان آن‌ها را با لیزر کمرنگ کرد. بهتر است فرد بیمار، برای از بین بردن لک حاملگی ابتدا از یک پزشک مشورت بگیرد.

صاف كردن پوست صورت با ليزر؛ درمان انواع ضایعات رنگی و پاک کردن تتو

لیزر می‌تواند یک روش موثر برای از بین بردن انواع تتو و خالکوبی باشد. لیزر مورد استفاده برای پاک کردن تتو Q- Switch Alexandrite و Q-Switch Ruby و دستگاه لیزر کیوسوییچ است. در پروسه پاک کردن خالکوبی با لیزر، رنگدانه‌های تتو موجود در زیر پوست با اشعه لیزر شکسته شده و به ذرات کوچک تقسیم می‌شوند. در این روش هیچ برشی در پوست ایجاد نشده و لایه‌برداری نیز انجام نمی‎‌شود. مراجعه به آرایشگران برای پاک کردن ضایعات رنگی و از بین بردن تتو اصلا عاقلانه نیست؛ فقط باید از یک پزشک متخصص کمک گرفت.

درمان لک و پیس با لیزر و حذف ماه گرفتگی ممکن است؟

ماه گرفتگی لکه‌ای رنگی در زیر پوست است که اغلب به دلیل افزایش غیر عادی تولید ملانین رخ می‌دهد. اسم دیگر ماه گرفتگی لکه‌های شرابی است و اغلب بدون درد و عارضه هستند. درحال‌حاضر تنها راه برای درمان ماه گرفتگی (لکه‌های شرابی) لیزر درمانی است. درمان ماه گرفتگی با لیزر، روی کودکان و افراد کم سن‌وسال بهتر و بیشتر جواب می‌دهد؛ زیرا با افزایش سن لکه‌های شرابی رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شوند.

پزشک در هنگام لیزر درمانی ماه گرفتگی، یک طول موج نوری مخصوص به کار می‌برد که متناسب با رنگ لکه است. این طول موج، رنگدانه‌ها را می‌شکند و ماه گرفتگی را بدون لایه برداری و جراحی محو می‌کند. برای درمان ماه گرفتگی با لیزر، فرد بیمار باید در کلیه جلسات مشخص شده شرکت کند.

 مراقبت های بعد از لیزر جوانسازی پوست؛ استفاده از مرطوب‌کننده و پرهیز از فعالیت شدید

بعد از لیزر پوست صورت و به پایان رساندن جلسه درمانی، لازم است یک‌سری مراقبت‌های ویژه‌ای را شروع کنید. اکثر افراد در طی پروسه جوان‌سازی، هیچ عوارضی را تجربه نمی‌کنند؛ اما با این حال برای پیشگیری از عوارض جزئی باید اقداماتی را انجام داد:

 • برای کاهش تورم و سوزش پوست، از کمپرس آب یخ استفاده کنید.
 • در هنگام خواب، سر خود را با کمک دو بالش، بلند‌تر از بدن خود نگه دارید.
 • از فعالیت‌هایی که باعث تعریق شدید صورت می‌شود بپرهیزید.
 • چند روز بعد از لیزر، از مرطوب‌کننده استفاده کنید.
 • در طی پروسه درمان، از مواد آرایشی استفاده نکنید.

اگر برای صاف شدن پوست و درمان لک و پیس با لیزر به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنید، حتما از پزشک معالج خود درباره نوع دستگاه‌ها و جدید یا قدیمی بودن آن‌ها سوال کنید. مراکز زیبایی فاقد اعتبار و ارزان‌قیمت با دستگاه‌های نه‌چندان معروف، باعث وارد شدن صدمات جبران‌ناپذیر به پوست زیباجویان می‌شوند.

لیزر پوست صورت و کاربرد آن در سلامتی پوست؛ آیا با لیزر پوست صاف میشود؟

حالا که با انواع درمان با لیزر آشنا شدید، وقت آن رسیده که به پاسخ پرسش اصلی یعنی «آیا با لیزر پوست صاف میشود؟» بپردازیم. شما می‌توانید برای از بین بردن چین‌وچروک صورت، کشیدن و صاف کردن پوست روی لیزر حساب کنید. روش‌های خانگی و گیاهی بسیاری برای حفظ سلامت پوست وجود دارد، اما هیچ‌یک از آن‌ها تاثیری روی جوانی پوست و رفع چین‌وچروک ندارند. متخصصان تنها راه برای داشتن پوستی صاف و جذاب را مراجعه به کلینیک‌های معتبر پوست و استفاده از دستگاه های جوانسازی و زیبایی می‌دانند.

برای جوانسازی پوست صورت می‌‌توان از طریق لیزر فرکشنال CO2 اقدام کرد. این لیزر ضایعات سطحی و عمقی پوست را از بین می‌برد و پوست صورت را شفاف، صاف، سفت و بدون ناهمواری می‌کند.

اگر کلینیک زیبایی دارید و به دنبال فروشگاهی شناخته شده و معتبر، برای خرید بهترین دستگاه‌های جوان سازی پوست هستید، پیشنهاد ما به شما شرکت آفا است. مجموعه آفتاب فروزان آریا با بیش از شانزده سال سابقه در زمینه ارائه بهترین و بروز‌ترین تجهیزات پزشکی بهترین گزینه برای خریدی مطمئن و مناسب است.

 برای استفاده از لیزر برای درمان بیماری‌های پوستی، ابتدا باید با پزشک خود در این زمینه مشورت بگیرید. شما چه تجربه‌ای از درمان ضایعات پوستی با لیزر دارید؟ حتما تجربه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • مریم ایرانی نزاد پاسخ دهید
  1401.09.12

  باعرص سلام وخسته نباشیدب شما.
  میخواستم درمورد دستگاهاتون و کارش توصیح بدین تا اگاهی کامل داشته باشیمازچ دستگاهایی میتو نیم با اطمینان کامل استفاده کنیم مممون میشم

  • مدیر سایت پاسخ دهید
   1401.09.13

   درود برشما همراه گرامی آقا
   جهت استعلام قیمت، لطفا پس از ورود/عضویت در وبسایت، درخواست خود را ثبت بفرمایید تا مشاورین ما از مرکز آفا با شما در اسرع وقت تماس حاصل فرمایند و یا با شماره 09129739546 تماس حاصل فرمایید.