پاك كردن تاتو با ليزر؛ غیرممکن‌ها را ممکن کنید

دسته بندی ها : مقالات

در هر سنی که باشید خالکوبی و تاتو می‌تواند برای شما جذابیت داشته باشد. طرفداران خالکوبی برای یادآوری یک خاطره، پوشاندن اسکار سوختگی و جراحی و حتی باور داشتن به یک نماد خاص، تتو را امتحان می‌کنند. دیده شده برخی از افراد، از تاتو برای مقاصد زیبایی از قبیل خط چشم، ابرو و خط لب استفاده می‌کنند. در سمت دیگر، افرادی هستند که به دلایل مختلف از انجام تتو پشیمان شده و به‌دنبال راهی برای پاک کردن طرح‌های دائمی خود هستند. دلیل جستجوی مردم برای پاك كردن تاتو ابرو با ليزر نیز همین موضوع است. اکنون این سوال پیش می‌آید که پاك كردن تاتو با ليزر امکان‌پذیر است؟ پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن پاسخ، با آفا همراه باشید.

پاك كردن تاتو با ليزر

شاید تا چند سال پیش راهی قطعی برای از بین بردن تاتو وجود نداشت؛ اما امروزه متخصصین حوزه زیبایی روش‌های موثر و کارآمدی را برای پاک کردن خالکوبی به اشخاص پیشنهاد می‌کنند. یکی از این روش‌ها، پاك كردن تاتو با ليزر است. سوالی که پیش می‌آید این است که پاك كردن خالكوبي با ليزر امکان‌پذیر است؟ اگر شما هم با این سوال مواجه شده‎‌اید، در ادامه با ما همراه شوید.

تقریبا 30 درصد از مردم آمریکا، حداقل یک تاتو روی بدن خود دارند؛ اما تنها 5 درصد از این آمار از تصمیم خود راضی هستند و 25 درصد باقی‌مانده به‌دنبال راهی برای حذف خالکوبی خود می‌گردند. اگر شما  از تتو خود پشیمان شده‌اید و به‌دنبال راهی برای پاک کردن خالکوبی خود هستید، لیزر درمانی با کمترین عارضه، بهترین راه برای شما خواهد بود.

معرفی روش‌هایی برای پاک کردن تاتو؛ انواع لیزر تتو

از چند دهه گذشته تا به حال روش‌های متعددی برای پاک‌کردن تاتو وجود داشته است. در هنگام انجام خالکوبی، متخصص تتو برای ایجاد طرح‌های دائمی، جوهر را به لایه درم پوست تزریق می‌کند.

روش اول برای حذف تتو، استفاده از آر اف سرجیکال است. در این روش، پزشک متخصص ناحیه خالکوبی شده را با کمک جراحی برداشته و سپس دو لبه پوست را به‌هم رسانده و بخیه می‌زند. روش آر اف سرجیکال حتی اگر توسط پزشک متخصص نیز انجام شود، باز هم عوارضی مانند اسکار و آوردن گوشت اضافی در پی خواهد داشت. در این روش، لازم است بیمار یک دوره نقاهت طولانی را طی کند.

روش دوم حذف خالکوبی درم ابریژن است؛ در این متد نیز پوست ناحیه تاتو شده با کمک دستگاه مخصوص تراشیده می‌شود. فراموش نکنید که درم ابریژن هم بدون عارضه نیست و امکان افتادن لکه‌های تیره روی پوست وجود دارد.

عوارض پاك كردن تاتو ابرو با ليزر

پاك كردن خالكوبي با ليزر؛ یک دستگاه ویژه هر رنگ تاتو

حذف خالکوبی با لیزر به دلیل عدم ایجاد برش روی بدن یا لایه‌برداری، در دسته روش‌های غیر تهاجمی قرار می‌گیرد. هنگام پاک کردن تاتو با لیزر و بین بردن رنگ‌دانه‌های تاتو، از پرتو‌های قدرتمند نور لیزر با طول‌موج‌های یکسان استفاده می‌شود. از بین رنگ‌های موجود در خالکوبی، جوهر مشکی همه طول موج‌های لیزر را به خود جذب می‌کند؛ به عبارتی هرچه جوهر تاتو مشکی‌تر باشد، پاك كردن تاتو با ليزر هم راحت‌تر است. برای پاک کردن سایر رنگ‌ها، باید لیزر‌ها را براساس رنگدانه تتو انتخاب کرد.

برای پاک کردن تتو با لیزر، ابتدا باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید. مراجعه به آرایشگاه‌ها و کمک گرفتن از افراد غیرحرفه‌ای، مشکل شما را دو چندان خواهد کرد. پس برای پاك كردن خالكوبي با ليزر، فقط و فقط از یک پزشک حاذق کمک بگیرید. متخصص خالکوبی را بررسی می‌کند و براساس سوابق پزشکی، در مورد روند کار به شما مشاوره می‌دهد؛ همچنین تعداد جلسات ریمو تاتو با لیزر به مدت زمان داشتن تاتو، اندازه، رنگ و عمق تتو بستگی دارد.

پاک کردن تتو با لیزر

بعد از مشاوره رایگان، پزشکان براساس رنگ تتوی شما نوع لیزر دستگاه لیزر کیو سوییچ را انتخاب می‌کند. این لیزر با بهره گیری از تکنیک Q-switched برای درمان انواع لکه‌های پوستی، حذف خال، از بین بردن کک‌ومک و پاک‌کردن انواع تتو به کار می‌رود. انواع لیزر کیوسوئیچ عبارت‌اند از:

 • لیزر کیوسوئیچ روبی (مناسب تاتو‌هایی با رنگ سیاه، سبز و سرمه‌ای)
 • لیزر کیوسوئیچ اندیگ (مناسب خالکوبی‌هایی با رنگ‌های سیاه و سرمه‌ای، با طول موج 1064)
 • لیزر کیوسوئیچ اندیگ (با طول موج 532 نانومتر، مناسب تتو‌هایی با رنگ بنفش، قرمز و نارنجی)
 • لیزر کیوسوئیچ الکساندرایت (مناسبت تتو‌هایی با رنگ سبز، سرمه‌ای و سیاه)
 • لیزر کیوسوئیچ دای لیزرها (مناسب تتو‌هایی با رنگ قرمز، سرمه‌ای و سبز)

همان‌طور که متوجه شدید، لیزر تاتو انواع مختلفی دارد. پزشک معالج با توجه به رنگ‌های به‌کاررفته در طرح‌های خالکوبی شما، نوع لیزر، شدت و درجه آن و تعداد جلسات درمانی را مشخص می کند.

پاك كردن خالكوبي با ليزر

نحوه پاك كردن تاتو با ليزر کیوسوئیچ؛ خرد کردن رنگ‌های خالکوبی

برای پاسخ به پرسش «آیا پاك كردن تاتو ابرو با ليزر امکان‌پذیر است؟» ابتدا باید به‌طور‌کامل شرح دهیم که در یک جلسه برای پاك كردن خالكوبي با ليزر چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

بعد از استفاده از بی‌حسی موضعی، متناسب با رنگ تتو، نور لیزر کیوسوئیچ انتخاب می‌شود. در طول جلسات لیزر، بیمار ابتدا محافظ را روی چشمان خود قرار می‌دهد. سپس متخصص هندپیس را روی سطح پوست می‌گذارد و هر پالس لیزر را در فواصل زمانی کوتاه روی ناحیه تاتو زده می‌تاباند. در این روش، پرتو‌های نور لیزر باعث خرد شدن رنگ‌دانه‌های خالکوبی به قسمت‌های کوچک می‌شوند.

رنگدانه‌های پخش شده و خرد شده طرح‌های تتو به‌وسیله سیستم ایمنی بدن هضم و از آن دفع می‌شوند. تتو‌هایی که جوهر سیاه در آن‌ها به‌کاررفته و رنگ خالکوبی را سیاه نشان می‌دهند، در مقابل پرتو‌های لیزر واکنش مطلوبی دارند؛ به همین دلیل به تعداد جلسات لیزر درمانی کمتری نیاز خواهند داشت. برای لیزر تاتو با رنگ‌های روشن و متالیک، به تعداد جلسات بیشتری نیاز است. از لیزر فرکشنال co2 یا دستگاه‌های آر اف جراحی هم می‌توان، برای از بین بردن تاتو استفاده کرد.

عوارض پاك كردن تاتو با ليزر

عوارض پاك كردن تاتو ابرو با ليزر؛ سوزش و قرمزی خفیف

پاک کردن تتو با لیزر به‌معنای سوختن تحت کنترل و ضعیف با دستگاه لیزر است؛ پس طبیعی است که این روش درمانی، عارضه‌های کوتاه مدت و موقتی هم داشته باشد. در این روش ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از لیزر، تغییر رنگ داده و سفید‌تر به نظر می‌رسد.

این وضعیت برای چند ساعت طول خواهد کشید؛ سوزش پوست، قرمزی و تاول نیز برخی دیگر از عوارض موقتی پاك كردن خالكوبي با ليزر هستند. این احتمال نیز وجود دارد که پوست بیمار برای حداقل یک و حداکثر چهار روز، پوسته پوسته شود. بروز لکه‌های تیره یا روشن در ناحیه لیزر شده، امری طبیعی و البته موقتی است و نباید بابت آن نگران شوید.

نکنه حائز اهمیت این است که از بین بردن خالکوبی با لیزر توسط افراد غیر‌حرفه‌ای، احتمال سوختگی شدید و آسیب جدی به پوست وارد خواهد کرد.

عوارض پاك كردن تاتو ابرو با ليزر

مراقبت‌های درمانی لازم برای قبل و بعد از پاک کردن تتو با لیزر

کلیه روش‌ها و متدهای درمانی در حوزه پوست و زیبایی، به یک‌سری نکات و مراقبت‌ها نیاز دارند تا از این طریق بهترین نتیجه را برای زیباجویان رقم بزنند. پاك كردن تاتو ابرو با ليزر یا حذف کلیه خالکوبی‌ها در سراسر بدن نیز شامل این قاعده می‌شود. مراقبت‌های لازم برای قبل و بعد از حذف تاتو به شرح زیر است:

 • تا دو الی چهار هفته قبل از لیزر درمانی، باید از رفتن به سولاریم یا برنزه کردن پوست خودداری کنید.
 • یک روز قبل از لیزر درمانی، باید ناحیه تتو شده را اصلاح کنید.
 • مواد آرایشی یا لوسیون را از محل خالکوبی پاک کنید.
 • بعد از لیزر، برای کاهش احتمال کوفتگی ناحیه تتو از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • حداقل 24 ساعت از شست و شوی محل تتو، با آب و صابون خودداری کنید.
 • تا یک هفته از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین و سونا و استخر پرهیز کنید.
 • تا دو ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کرده و برنزه یا سولاریم نکنید.

با رعایت کلیه موارد گفته شده، نتیجه‌ای رضایت‌بخش و قابل‌قبول کسب خواهید کرد. فراموش نکنید که برای پاک کردن تاتو با لیزر حتما به درمانگاه‌ها یا کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید. اعتماد به افراد غیرحرفه‌ای باعث ایجاد صدمات جبران‌ناپذیری روی پوست شما خواهد شد.

هزينه پاك كردن تاتو ابرو با ليزر چقدر است؟

همیشه به یاد داشته باشید که پاک کردن تتو با لیزر، باید توسط پزشک متخصص صورت بگیرد. هزینه پاک کردن تتو، به این دلیل که یک عمل زیبایی محسوب می‌شود شامل بیمه نخواهد بود. این هزینه به عواملی همچون تعداد جلسات، اندازه و رنگ طرح خالکوبی شده بستگی دارد و برای هر کلینیک متفاوت است.

هزينه پاك كردن تاتو ابرو با ليزر

پاک کردن طرح‌های خالکوبی با به‌روز‌ترین دستگاه‌های لیزر

در این مقاله درباره پاک کردن تتو با لیزر صحبت کردیم و دستگاه‌های مشهور برای این کار را معرفی کردیم. به یاد داشته باشید که یک کلینیک معتبر، همواره از لیزر های جوانسازی و درمانی بروز با تکنولوژی‌های جدید، استفاده می‌کند؛ پس برای پیدا کردن و انتخاب کلینیک حوصله به خرج بدهید و کامل تحقیق کنید. اگر برای کلینیک زیبایی خود به دنبال دستگاه‌های لیزر مدرن و به‌روز هستید، به شما شرکت تجهیزات پزشکی و زیبایی آفا را پیشنهاد می‌کنیم. آفا با بیش از 15 سال سابقه، بهترین خدمات را به مشتری‌های خود در سراسر کشور ارائه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید محصول موردنظر،  از طریق شماره 02188107070 با مشاورین آفا در ارتباط باشید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پاك كردن تاتو با ليزر؛ غیرممکن‌ها را ممکن کنید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *