برای حذف دائمی موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟

دسته بندی ها : مقالات

تراشیدن، کندن، سوزاندن و استفاده از کرم‌های موبر روش‌های مختلفی برای از بین بردن مو‌های آزار دهنده و زائد بدن وجود دارد؛ اما واقعا کدام‌یک موثر بوده یا حتی سریع‌تر است؟ برخی می پرسند درد لیزر بیشتره یا اپیلاسیون؟ شما کدام روش را ترجیح می‌دهید؛ اپیلاسیون یا لیزر مو‌های زائد؟ اگر بین این دو روش مردد مانده‌اید، نگران نباشید! آفا در این مقاله دو روش محبوب برای لیزر مو‌های زائد را با یکدیگر مقایسه خواهد کرد. اگر نمی‌دانید لیزر بهتر است یا اپیلاسیون و کدام روش برای از بین بردن مو زائد شما موثرتر است با ما همراه شوید.

لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

استفاده از اپیلاسیون بسیار راحت است و همه می‌توانند آن را با کمک وسایل مخصوص انجام دهند؛ به همین دلیل است که این روش، برای رفع مو‌های زائد در بین خانم‌ها بسیار طرفدار دارد. برای اپیلاسیون به مقداری موم داغ، اپلیکاتور و پارچه تمیز نیاز دارید.

در این روش، شخص اپیلاسیون کننده، با اپلیکاتور مقداری موم داغ را در جهت رشد مو‌ها روی پوست قرار می‌دهد. سپس تکه‌های باریکی از پارچه را روی موم قرار داده و دست خود را روی پارچه در جهت مو می‌کشد. بعد از مدتی، نوار پارچه‌ای را در خلاف جهت رشد مو با سرعت می‌کشد.

اگر پروسه اپیلاسیون توسط فردی ماهر صورت بگیرد، همه فولیکول‌های مو را از پوست خارج می‌کند؛ درنتیجه پوستی صاف و بدون مو برای شما به ارمغان خواهد آمد. باید به این نکته اشاره کرد که فولیکول‌های مانده در لایه درم، با این روش دست نخورده باقی خواهند ماند.

ایا لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

تعداد جلسات اپیلاسیون با موم داغ چقدر است؟

بسته به سرعت رشد مو‌های زائد بدن شما، اپیلاسیون می‌تواند برای یک الی چند هفته پوستی صاف و بدون مو به شما هدیه دهد. بعد از گذشت این زمان، فرد باید دوباره قسمت مورد نظر را موم داغ زده و برای کندن مو‌ها اقدام کند؛ بنابراین تعداد جلسات مشخصی برای اپیلاسیون با موم انداختن وجود ندارد.

مزایای اپیلاسیون (موم انداختن، وکس)؛ چرا اپیلاسیون خوبه؟

هزینه یک جلسه اپیلاسیون، بسیار کمتر از هزینه یک جلسه لیزر است؛ اما اگر موم انداختن به‌طورمنظم انجام شود، هزینه جلسات آن به‌مرور از هزینه لیزر درمانی بیشتر خواهد شد. اپیلاسیون برای انواع مو‌ها و پوست‌ها، با هر ضخامت و رنگی موثر است. می‌توان گفت که اپیلاسیون، بهترین گزینه برای افرادی است که کاندیدای مناسبی برای لیزر نیستند. هر فردی با هر میزان مهارتی که دارد، می‌تواند اپیلاسیون را در خانه و بدون مشکل خاصی انجام دهد.

لیزر یا اپیلاسیون؟ کدام درد بیشتری دارد؟

معایب و مشکلات اپیلاسیون با وکس؛ لیزر بهتره یا اپیلاسیون؟

در ادامه پاسخ به سوال «لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟» قصد داریم معایب روش حذف مو از طریق کندن با وکس را برای شما عزیزان شرح دهیم. این مشکلات گریبان‌گیر درصد بالایی از افراد بوده و آن‌ها را به‌کرات درگیر کرده است. اگر تابه‌حال برای رفع مو‌های زائد خود از وکس استفاده کرده باشید، می‌دانید که این روش در نواحی گوش، خط بیکینی و زیر بغل بسیار دردناک است. اپیلاسیون باعث ایجاد مو‌های زیر پوستی می‌شود؛ زیرا در این روش در اغلب موارد ریشه و فولیکول مو سالم مانده و مو دوباره رشد می‌کند و به موی زیر پوستی تبدیل می‌شود.

برای داشتن پوستی صاف و شفاف، اپیلاسیون برای شما گزینه مناسبی نیست. چون برای رفع مو‌های زائد با این روش، مو باید حداقل 4 میلی‌متر رشد کرده باشد. پس باید در بین فاصله دو جلسه اپیلاسیون، مو‌های زائد را نیز تحمل کنید. اگر پوست حساسی دارید و از التهاب بیماری‌هایی مانند پسوریازیس و اگزما رنج می‌برید، نباید به سراغ اپیلاسیون با موم بروید. استفاده از اپیلاسیون با وکس، برای صورت از جمله ابرو و لب بالایی برای افرادی با پوست حساس توصیه نمی‌شود.

ضرر اپیلاسیون بیشتره یا لیزر؟ لیزر بهتره یا اپیلاسیون؟

لیزر مو‌های زائد چگونه کار می‌کند؟

در مقایسه با اپیلاسیون، پروسه لیزر مو‌های زائد کمی پیچیده‌تر است. در لیزر با کمک بهترین دستگاه لیزر موهای زائد با تاباندن پرتو‌های قدرتمند با طول‌موج یکسان روی سطح پوست و مو‌ها، به ریشه مو حمله می‌کند و فولیکول را از بین می‌برد. در لیزر درمانی، فولیکول مو پرتوها را بعد از دریافت به انرژی حرارتی تبدیل می‌کند و باعث سوزاندن ریشه مو می‌شود. این پروسه معمولا با بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر و خنک شدن پوست آغاز می‌شود. سپس اپراتور با قرار دادن دستگاه در ناحیه‌ موردنظر، درمان را آغاز و برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه اقدام می‌کند.

تعداد جلسات لیزر چقدر است؟ به حجم و ضخامت مو بستگی دارد

به‌طورمعمول برای دیدن تاثیر نتیجه لیزر درمانی، به تعداد جلسات متعددی نیاز است. به‌بیانی دیگر، برای تاثیر‌گذاری لیزر بر هر بخش از بدن به حداقل 4 و حداکثر 10 جلسه لیزر درمانی نیاز است.

تعداد جلسات لیزر، به تراکم مو زائد، مقدار هورمون و سن هم بستگی دارد. به عنوان مثال خانم‌هایی که با مسئله رشد هورمونی مو مواجه هستند، به 10 الی 12 جلسه نیاز خواهند داشت. مردان نیز به‌طورعادی به 8 الی 10 جلسه لیزر درمانی نیاز دارند. اگر حجم و تراکم مو بسیار بالا باشد به 10 الی 12 جلسه نیاز خواهد بود.

اپیلاسیون بهتر است یا لیزر

مزایای لیزر مو‌های زائد؛ حذف دائمی مو بدون جراحت و خون‌ریزی

در ادامه توضیح اپیلاسیون بهتر است یا لیزر، به مزایای حذف موی اضافه با لیزر می‌رسیم. اگر فرد به‌دنبال روشی دائمی و موثر برای حذف مو‌های زائد است، باید از لیزر کمک بگیرد. شایان ذکر است که برای رسیدن به بهترین نتیجه رفع مو زائد، فرد باید در کلیه جلسات درمانی شرکت کند. تنها راه سریع و آسان برای حذف موهای اضافی، استفاده از لیزر است؛ حتی اگر بخواهید در یک جلسه همه قسمت‌های بدن را لیزر کنید، نیازی به صرف زمان بسیاری ندارید. لیزر مو‌های زائد، روشی بی‌خطر است و به پوست هیچ آسیبی نمی‌رساند.

با اینکه در مورد لیزر رفع مو‌های زائد، شایعاتی زیادی مانند سرطان یا نازایی وجود دارد؛ اما کلیه این موارد شایعه‌های بی‌اساس و باورهای غلط هستند. هیچ گزارش و سندی در مورد سرطان یا نازایی با لیزر وجود ندارد. بزرگترین حسن لیزر رفع مو‌های زائد در همه قسمت‌های بدن مثل بیکینی و حتی پشت بدن است. درد لیزر مو‌های زائد در مقایسه با اپیلاسیون بسیار کمتر است! اغلب افراد در حین لیزر، هیچ دردی را حس نمی‌کنند.

نکات منفی استفاده از لیزر مو‌های زائد؛ مناسب برای پوست‌های روشن

بسیاری از افراد از لیزر به‌عنوان یک روش موثر برای رفع مو زائد استفاده می‌کنند؛ اما باید این نکته را درنظر گرفت که لیزر مو زائد، اغلب برای افرادی با پوست روشن با موی تیره مناسب است. اگر پوست تیره یا مویی روشن دارید، باید با مراجعه به کلینیک‌های زیبایی تخصصی، از پزشک متخصص برای انتخاب دستگاه مناسب لیزر کمک مشاوره بگیرید.

لیزر موهای اضافی در مقایسه با اپیلاسیون، قیمت بیشتری دارد؛ اما می‌تواند در درازمدت به انتخابی مقرون‌به‌صرفه تبدیل شود. در بسیاری از کلینیک‌ها، پرداخت هزینه‌های لیزر به‌صورت‌قسطی یا با تخفیف‌های مناسب انجام می‌شود.

برای رسیدن به نتیجه‌ای قطعی در لیزر درمانی، باید در همه جلسات شرکت کنید؛ زیرا در هر جلسه، فولیکول‌های مو در مرحله‌ مشخصی از رشد قرار دارند. برای رسیدن به نتیجه‌ای دلخواه چندین جلسه لازم است. در اوایل جلسات لیزر شما با نتایجی سریع و فوری روبه‌رو نخواهید شد.

در مورد لیزر مو‌های زائد شایعه‌ها و باور‌های غلط بسیاری وجود دارد. از سرطان‌زا بودن و تیرگی پوست گرفته تا ضخیم شدن مو بعد از لیزر، از جمله باور‌های غلط رایج در میان مردم هستند. کلیه این موارد شایعه‌های بی‌اساس و بدون پشتوانه علمی هستند. اکنون به‌نظر شما اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد؟ کدام‌یک بهتر است؟

لیزر بهتر است یا اپیلاسیون

اپیلاسیون بهتره یا لیزر؟ شما انتخاب کنید!

در این مقاله به پرسش آیا لیزر بهتر است یا اپیلاسیون پاسخ دادیم و این دو راه برای رفع مو‌های زائد را با یکدیگر مقایسه کردیم. اکنون باید به‌خوبی بدانید که از بین لیزر یا اپیلاسیون کدام‌یک مناسب‌تر است. شما از این روش‌ها برای رفع مو‌های زائد استفاده کرده‌اید؟ از کدامیک راضی‌تر بوده‌اید؟ تجربه خود را با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

به یاد داشته باشید که مراکز معتبر، از دستگاه‌های بروز و با فناوری‌های جدید برای لیزر مو‌های زائد استفاده می‌کنند. اغلب این مراکز دستگاه‌های خود را از آفا تهیه می‌کنند. آفا یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه ارائه و فروش تجهیزات پزشکی و دستگاه‌های لیزر است. این شرکت با بیش از 15 سال سابقه در زمینه فروش بهترین و بروز‌ترین تجهیزات پزشکی، بهترین گزینه برای کلینیک‌های زیبایی معتبر است.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “برای حذف دائمی موهای زائد لیزر بهتر است یا اپیلاسیون؟”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *