۷ راهکار موثر برای از بین بردن لکه های سفید روی پوست

دسته بندی ها : مقالات

لکه‌های سفید روی پوست عمدتا دلیلی برای نگرانی به شمار نمی‌روند. این عارضه بر اثر تماس طولانی‌مدت و مستقیم با خورشید ایجاد می‌شود که با ضدآفتاب قابل پیشگیری است. با‌این‌حال، بررسی لکه‌های سفید توسط متخصص پوست، برای درک علت آن‌ها و شناخت بهترین راه برای درمان انجام می‌شود. در هر صورت در سال‌های اخیر روش‌های متعددی برای این درمان معرفی شده‌اند که در این مقاله به شرح آن‌ها می‌پردازیم. فقط کافی است تا چند دقیقه از وقتتان را به مطالعه این مطلب اختصاص دهید.

بررسی راهکارهای موثر برای رفع لکه‌های سفید روی پوست

۱. دستگاه پلتفرم زئو؛ روش برای رفع پگمنت‌های پوستی

لیزر زئو یکی از روش‌های درمان لکه‌های سفید روی پوست به شمار می‌رود که استفاده از آن به وسیله هندپیس‌های متفاوتی اجرا می‌شود. این دستگاه یکی از موثرترین روش‌های از بین بردن لکه های سفید روی پوست است؛ آثار درمانی دستگاه زئو برای رفع لکه‌های سفید پوستی بدون عوارض و ریسک انجام می‌شود.

درمان سریع و شدت قابل تنظیم از ویژگی‌های مهم دستگاه زئو به شمار می‌روند. دستگاه زئو تا عمق ۳ میلی‌تری پوست بدون آسیب به بافت‌های سالم نفوذ می‌کند. این دستگاه منجر به افزایش کلاژن‌سازی سلول‌های پوستی و بیشتر شدن ترشح الاستین می‌شود. در آخر باید به این نکته اشاره کنیم که پلتفرم زئو به‌عنوان سریع ترین راه از بین بردن لک صورت نیز شناخته می‌شود.

استفاده از لیزر زئو؛ روشی موثر برای درمان لکه‌های سفید پوست

۲. لیزر کیوسوئیچ؛ ابزاری برای از بین بردن همه پگمنت‌های سطحی و عمقی

لیزر کیوسوییچ با استفاده از فناوری‌های پیشرفته اثرگذاری بالایی در رفع پگمنت‌های عمیق و سطحی پوست دارد. این دستگاه علاوه‌بر از بین بردن لکه‌های سفید روی پوست، برای پاک کردن تتو نیز کاربرد دارد. در این دستگاه از دو پالس با انرژی یکسان استفاده می‌شود تا ریسک عوارض از بین برود؛ بنابراین استفاده از این دستگاه نیز همانند لیزر زئو بدون عوارض و کاملا ایمن خواهد بود. همان‌طور که گفتیم از هندپیس‌های مختلف در این دستگاه استفاده می‌شود؛ ازاین‌رو امکان کاربرد در عمق‌های مختلف بدن وجود دارد.

لیزر کیوسوئیچ؛ یکی از فناوری‌های جدید برای درمان لکه سفید پوست

۳. دستگاه اکسل‌وی؛ راهکاری برای رفع لکه‌های سفید پوستی

سیستم قدرتمند اکسل‌وی امکان درمان ضایعات عروقی و پگمنت‌های عمیق و سطحی پوست را فراهم می‌کند. این دستگاه در مقایسه با انواع لیزرهای دیگر امکان دسترسی به بافت‌های با عمق بیشتر را فراهم می‌سازد؛ بنابراین اثربخشی بیشتری خواهد داشت.

دستگاه اکسل‌وی نیز مثل تعداد دیگری از دستگاه‌های لیزر مجهز به هندپیس‌های تعدادی است که درمان را ساده‌تر و برای درجه‌های مختلفی از شدت بیماری امکان‌پذیر می‌کند. استفاده از دستگاه لیزر اکسل وی بدون عوارض و درد انجام می‌شود.

۴. آی‌پی‌ال؛ لیزری برای رفع لک صورت

دستگاه آی‌پی‌ال از نور شدید پالسی برای رفع ضایعه‌های پوستی استفاده می‌کند. این دستگاه با پالس شدید نوری کار می‌کند و عملکردی متفاوت از لیزر دارد؛ بنابراین نباید به‌اشتباه لیزر نایده شود. تعداد جلسات درمانی کوتاه و نداشتن عوارض از مزیت‌های مهم دستگاه مجهز به فناوری آی‌پی‌ال شناخته می‌شود.

به‌طورکلی دستگاه ipl روشی موثر برای جوانسازی پوست و رفع لکه‌های بدن به شمار می‌رود. این دستگاه امکان رفع لکه‌های مادرزادی را نیز فراهم می‌کند.

۵. استفاده از درمان‌های خانگی؛ روشی با اثربخشی کم بر لکه‌های پوستی

در همه عارضه‌های پوستی از روش‌های خانگی متعددی برای درمان استفاده می‌شود. این راهکارها شامل استفاده از ماسک، شوینده دست‌ساز و استفاده از گیاهان دارویی مثل آلوئه‌ورا با خواص درمانی می‌شود؛ بااین‌حال از بین بردن لکه‌های سفید پوستی با درمان‌های خانگی تقریبا غیرممکن است و فقط اثریخشی کمی برای از بین بردن عارضه‌‌های پوستی از خود نشان می‌دهند.

اگر به‌دنبال راهکاری اصولی برای رفع لکه‌های سفید پوست هستید، استفاده از فناوری لیزر و موثرتر خواهند بود. علاوه‌بر وارد اثرگذاری دستگاه اکسل‌وی، استفاده از آن برای درمان سریع آفتاب سوختگی و تیرگی پوست نیز انجام می‌شود.

درمان‌های خانگی؛ راهکاری برای از بین بردن لکه های سفید روی پوست

۶. استفاده از کرم ضدآفتاب؛ اقدامی ضروری برای جلوگیری از لکه‌دار شدن صورت

لکه‌های سفید پوستی حاصل از نور خورشید را هیپوملانوز قهوه‌ای می‌نامند. این لکه‌ها در قسمت‌هایی از پوست که رنگدانه آن از بین رفته است، تشکیل می‌شود. لکه‌های هیپوملانوز قهوه‌ای تقریبا ۱ تا ۳ میلی‌متر قطر دارند و در قسمت‌های مختلفی از بدن ایجاد می‌شوند؛ بااین‌حال بیشتر در پاها، پشت و بازو وجود دارند. این لکه‌ها بر اثر قرار گرفتن طولانی‌مدت در برابر نور خورشید ایجاد می‌شوند و گاهی خطر ابتلا به سرطان را نیز در فرد افزایش می‌دهند.

لکه‌های پوستی حاصل از نور خورشید طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند؛ از هیپوملانوز قهوه‌ای تا ملاسما از پیامدهای قرار گرفتن در برابر نور خورشید برای طولانی‌مدت هستند. ملاسما نیز نوعی عارضه پوستی است که بر اثر تماس مستقیم نور خورشید با پوست ایجاد می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از این بیماری مقاله «ملاسما چیست» را مطالعه کنید. ازاین‌رو حتما از کرم‌های ضد‌آفتاب برای جلوگیری از ایجاد لکه‌های پوستی استفاده کنید.

۷. از روش‌های دارویی برای درمان لکه‌های پوست استفاده کنید

روش‌های شیمیایی و درمان دارویی یک راه رایج و مهم برای درمان عارضه‌های پوستی به شمار می‌رود. در این روش فرد مبتلا به پزشک مراجعه می‌کند و متخصص پوست باتوجه‌به علائم وی، شدت بیماری و شرح حال عمومی بیمار داروهایی را برای کنترل، درمان و بهبود بیماری تجویز می‌کند. درمان‌های دارویی در بیشتر موارد اثرگذاری مطلوب و با عوارض کم را به‌همراه دارند. بااین‌حال دوره درمان شیمیایی تا چند ماه به‌طول می‌انجامد.

خرید دستگاه‌های لیزری و آی‌پی‌ال؛ بهترین راهکار کلینیک‌های زیبایی برای ارائه خدمات درمانی

در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف درمان لکه‌های سفید پوستی پرداختیم. استفاده از لیزر کیوسوییچ، اکسل‌وی، آی‌پی‌ال و پلتفرم زئو از موثرترین راه‌های درمان این ضایعه پوستی به شمار می‌روند. استفاده از این دستگاه‌ها بدون عوارض و درد خواهد بود. تعداد جلسات درمانی کم و دوره نقاهت کوتاه از دلایلی است که افراد استفاده از این روش‌های درمانی را ترجیح می‌دهند.

تفاوتی ندارد که به‌طور مادرزادی یا بر اثر عوامل دیگر دچار عارضه ایجاد لکه‌های سفید پوستی شده باشید، روش‌های معرفی شده در این مقاله به شما کمک خواهند کرد. در صورت داشتن تجربه‌ای برای رفع پگمنت‌های سفید پوستی یا سوال با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “۷ راهکار موثر برای از بین بردن لکه های سفید روی پوست”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *