هیپ دیپ چیست؟ 5 راه حل موثر برای درمان

دسته بندی ها : مقالات

خطوط و انحناهای بخش‌های مختلف بدن در صورت تعادل و توازن کمک می‌کنند که زیباتر دیده شوید. در نتیجه وجود یک فرو‌رفتگی غیر‌طبیعی تاثیر مستقیمی بر زیبایی اندام خواهد داشت. یکی از این فرورفتگی‌ها که نقش منفی بر استانداردهای زیبایی دارد، هیپ دیپ است. وجود یک شیب و فرورفتگی در لگن، شما را از فرم دلخواهتان دور می‌کند. در این مقاله ابتدا به این سوال پاسخ خواهیم داد که «هیپ دیپ» چیست و بعد به بررسی راه‌های برای درمان و رفع آن می‌پردازیم. اگر به دنبال بهترین راه برای درمان هیپ دیپ هستید این مقاله برای شما نوشته شده است.

پاسخ به سوال «هیپ دیپ چیست» در بلاگ آفا

آشنایی با اصطلاح هیپ دیپ؛ شیب لگن با انحنای درونی

با بررسی شکل آناتومی بدن به سوال «هیپ دیپ چیست» پاسخ خواهیم داد. در قسمت ران و باسن یک فرورفتگی جزیی وجود دارد که به آن شیب لگن می‌گویند. در‌واقع اصطلاح «هیپ دیپ» به فرورفتگی‌های جزیی در قسمت بیرونی باسن، درست بالای ران‌ها اشاره دارد. نام هیپ دیپ یا شیب لگن از ظاهر آن‌ها (شیب‌های کوچک با انحنای درونی) گرفته شده است.

شکل و میزان این فرورفتگی‌ها ارتباط مستقیمی با ژنتیک افراد دارد. در برخی افراد ممکن است میزان این شیب و فرم فرورفتگی‌ها شدید‌تر باشد و روی استانداردهای زیبایی تاثیر بگذارد. با تکنولوژی‌های نوین دستگاه‌های زیبایی و چند روش درمانی مطمئن و ماندگار می‌توان این مشکل را رفع کرد. انجام تمرین‌های ورزشی مانند لاغر کردن زانو، ران و باسن نیز بر شکل ظاهری بدن و فرم هیپ دیپ تاثیرگذار خواهند بود.

هیپ دیپ؛ وجود شیب در ناحیه لگن

علل ایجاد هیپ دیپ و روش‌های درمان آن

هیپ دیپ یا شیب لگن بیشتر به دلیل تفاوت در توزیع چربی و ساختار استخوانی در قسمت لگن ایجاد می‌شود. به‌طور کلی ساختار استخوانی، توزیع چربی، فرم عضلات، وراثت و تغذیه بر ایجاد و شکل‌گیری هیپ دیپ موثر هستند. شکل استخوان لگن و تفاوت توزیع چربی در مناطق مختلف لگن و پهلوها ممکن است شیب هیپ دیپ را بیشتر نمایان کند.

در‌صورتی‌که از فرم هیپ دیپ در بدنتان ناراضی هستید از طریق مشاوره با پزشک و دریافت یک برنامه تمرینی برای لاغری باسن می‌توانید شیب قسمت لگن را به فرم ایده‌آلتان برسانید؛ اما یکی از راه‌حل‌های موثر که در زمان کوتاهی شما را به نتیجه دلخواه می‌رساند استفاده از دستگاه‌های لاغری و زیبایی مانند دستگاه CMSLIM، لیپوماتیک و رافوس است. در ادامه با هریک از این روش‌ها و مکانیزم عملکرد‌شان آشنا می‌شویم.

۱- دستگاه CMSLIM؛ تحریک عضله‌ها برای تغییر حالت هیپ دیپ

یکی از روش‌های نوین با اثربخشی بالا برای درمان هیپ دیپ استفاده از دستگاه CMSLIM است. از این تکنولوژی برای کانتورینگ بدن استفاده می‌شود. به دلیل استفاده از دو اپلیکاتور در دستگاه CMSLIM برای سوزاندن چربی و عضله‌سازی به‌صورت هم‌زمان می‌توان فرم دلخواه را به هیپ دیپ بخشید.

استفاده از فناوری تمرین عضلات با میدان الکترومغناطیسی با شدت بالا (EMT-HI) در دستگاه CMSLIM باعث انقباضات غیرارادی عضلات، آزاد شدن اسیدهای چرب آزاد، شکستن رسوبات چربی و افزایش قدرت عضلانی می‌شود؛ بنابراین اگر به دنبال کانتورینگ بدن به‌صورت غیر‌تهاجمی هستید ما به شما استفاده از این دستگاه را پیشنهاد می‌کنیم.

درمان هیپ دیپ به کمک دستگاه‌ لاغری CMSLIM

۲- لیپوساکشن و تزریق چربی به گودی کنار ران برای درمان هیپ دیپ

یکی از روش‌های رایج برای درمان هیپ دیپ، لیپوساکشن و تزریق چربی است. در این روش برای برطرف کردن گودی کنار ران، مقداری چربی از بخش‌های دیگر بدن برداشته و محل مورد‌نظر تزریق می‌شود. تزریق چربی به کنار ران موجب پر شدن گودی کنار ران خواهد شد. توجه داشته باشید که برداشتن و تزریق چربی کار بسیار حساسی است که باید با دقت و توسط متخصص انجام شود. به وسیله یک کانول و یک دستگاه مکنده، چربی از ناحیه مورد‌نظر برداشته و به گودی ران تزریق می‌شود.

تزریق چربی برای رفع گودی کنار ران 

۳- استفاده از دستگاه پیکرتراشی لیپوماتیک برای از بین بردن هیپ دیپ

یکی دیگر از دستگاه‌هایی که برای پیکر‌تراشی مورد استفاده قرار می‌گیرد و عوارضی برای افراد ندارد استفاده از دستگاه لیپوماتیک (lipomatic) است. این دستگاه بر پایه تکنولوژی N.I.L برای حذف چربی‌های اضافی کاربرد دارد. در دستگاه لیپوماتیک از فناوری امواج اینفراسونیک استفاده شده است که فرکانس کمتر از ۲۰ هرتز دارند و به‌خوبی در آب منتقل می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود که این امواج به‌راحتی به بافت چربی وارد شوند.

با تحریک فیبروبلاست‌ها و ساخت کلاژن به وسیله امواج اینفراسونیک شاهد سفت شدن و جمع شدن پوست بعد از برداشت چربی خواهیم بود. همچنین با‌توجه‌به اینکه انرژی گرمایی از سر کانول خارج نمی‌شود، از ایجاد آسیب سپتوم‌ها توسط گرما و تروما جلوگیری خواهد شد.

۴- رافوس؛ روش غیر‌تهاجمی برای درمان هیپ دیپ

یکی از دستگاه‌های لاغری غیر‌تهاجمی که برای بادی کانتورینگ و درمان هیپ دیپ نیز کاربرد دارد، رافوس است. این دستگاه از تکنولوژی RF (امواج رادیو فرکانسی) برای کانتورینگ و لاغری بخش‌های مختلف بدن استفاده می‌کند. برای آشنایی با بادی کانتورینگ و روش‌های انجام آن، مطالعه مقاله «بادی کانتورینگ چیست» در بلاگ آفا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دستگاه رافوس هندپیس‌های مختلفی دارد که با‌توجه‌به نوع مشکل و ضخامت چربی‌ها نوع هندپیس برای درمان انتخاب می‌شود. برای از بین بردن چربی در نواحی با ضخامت کمتر و درمان هیپ دیپ، هندپیس CET مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دستگاه رافوس، درمان‌های لاغری توسط سنسور حرارتی مادون قرمز (IR) انجام می‌شود. با استفاده از این سنسور دمای الکترود فعال به‌صورت اتوماتیک کنترل و از سوختگی پوست جلوگیری خواهد شد.

۵- درمان هیپ دیپ با انجام تمرین‌های ورزشی

با انجام حرکات ورزشی و رژیم غذایی نمی‌توان شکل اسکلت یا نحوه توزیع چربی در بدن را تغییر داد؛ اما انجام این تمرین‌ها نقش موثری بر فرم باسن دارد و به بهبود شکل ظاهری بدن کمک می‌کند. تمرین‌هایی که برای فرم‌دهی به باسن و ران پیشنهاد می‌شوند شامل تمرین صدف، پل، پلانک، اسکات، لانژ و کشش همسترینگ هستند. در کنار انجام این تمرین‌های ورزشی با استفاده از لیپوساکشن ران می‌توانید به فرم دلخواهتان برسید.

رفع هیپ دیپ و بهبود شکل ظاهری بدن با انجام حرکات ورزشی

رسیدن به فرم دلخواه بدن و درمان هیپ دیپ با دستگاه‌های لاغری غیرتهاجمی

در این مقاله به این سوال پاسخ دادیم که «هیپ دیپ چیست» و با ۵ راه‌حل موثر برای درمان هیپ دیپ آشنا شدیم. با‌توجه‌به اینکه فرم هیپ دیپ توسط اسکلت، ماهیچه‌ها و توزیع چربی شکل می‌گیرد، تغییر آن توسط ورزش ‌کار نسبتا سختی است. اگر می‌خواهید در زمانی کوتاه، به‌طورموثر و ماندگار نتیجه دلخواهتان را دریافت کنید، بهترین راه استفاده از دستگاه‌های کانتورینگ بدن و روش‌های پزشکی است.

شماره تماس مجموعه

با ما در ارتباط باشید واحد پشتیبانی آفا آماده پاسخگویی به سوالات شما کاربران گرامی است.

نظرات کاربران

نظرات شما برای آفا ارزشمند است. لطفاً نظرات خود را برای ما بنویسید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “هیپ دیپ چیست؟ 5 راه حل موثر برای درمان”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *